Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung’un Yeni Tizen Akıllısı Geliyor

Samsung’un Yeni Tizen Akıllısı Geliyor

PAYLAŞ

Samsung’un Bada OS’den sonra kendi elleriyle ürettiği açık kaynak kodlu Tizen işletim sistemini belirli aralıklarla güncellemeye ve bu işletim sistemi kullanan cihazlarını çıkarmaya devam ediyor. İlk olarak Z1 ismi ile Tizen işletim sistemine sahip akıllı çıkaran Samsung, deneme amaçlı bir ürün çıkardığını düşük teknik özellikler ile de belli etmişti. Bu yüzden pek ilgi görmedi fakat sırada Z3 var!

Son gelen haberlere göre Samsung, Z3 ile orta segment akıllı telefon pazarını hedef alıyor. 5 inç HD ekran ile gelecek olan akıllıda Spreadtrum SC7730S yonga seti kullanılıyor. 1,3 GHz saat hızında çalışan bu işlemcinin yanında 1 GB ram bulunuyor. 8 GB dahili hafıza ve microSD desteği ile gelecek olan akıllıda 8 MP arka kamera, 5 MP ön kamera bulunuyor. Tizen 2,4 ile gelecek olan Z3’te 2600 mAh batarya bulunuyor.

Belki de batarya konusunda dikkat çeken ve eğer Tizen’in stabilitesinin yüksek olacağını tahmin edersek uzun kullanım ömrü sunacak demek oluyor. 2016’da Avrupa’da satışa sunulması beklenen akıllıyı merakla bekliyoruz. Eğer bu konu hakkında görüş ve fikirlerinizi belirtmek istiyorsanız Topluluk Sayfamızda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.