Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Sanal Gerçeklik Destekli Canlı Ameliyat Yapılacak!

Sanal Gerçeklik Destekli Canlı Ameliyat Yapılacak!

PAYLAŞ

Sanal gerçeklik Tıpla Birleşti. Sanal gerçeklik ile ameliyata katılabileceksiniz. Bir hastahane ki doktorlar Sanal Gerçeklik Destekli Canlı Ameliyat Yapılacak!

Sanal gerçekliğin önemi git gide artıyor. Özellikle de son zamanlar da büyük firmaların yatırım yapması sonrasında Sanal gerçeklik daha da önem kazanmaya başladı. Oyun sektöründe sanal gerçeklik fazlasıyla yer alıyor. Ayrıca sanal gerçeklik ile artık bir çok işlemi kolay bir şekilde yapabiliyoruz.

Oculus’dan sonra Playstation VR ve Samsung Gear VR gibi sanal gerçeklik gözlüklerinin çıkması da aslında farklı sektörlerin sanal gerçekliğe verdiği önemi arttırmaya yetti. Lakin, 1 sene gibi bir süre de sanal gerçeklik şu anda Tıpta bile kullanılabilir hale geldi. Özellikle de Tıpta bazı önemli ameliyatların 360 derecelik videolarla yayınlanması, Tıp alanında gerçekten işe yarayacak.

Sanal Gerçeklik Destekli Canlı Ameliyat Yapılacak!

Sanal gerçeklik sistemlerinin ve 360 dereceli videoların önemini anlayan, sanal gerçekliği TIP ile buluşturan Medical Realities, yapılan bir ameliyatı 360 derece olarak canlı yayınlayacak! Bugün yapılacak bir operasyonun canlı olarak sanal gerçeklik gözlükleriyle uyumlu bir şekilde yayınlanması, hem Tıp’a ilgi duyanların, hem de bu konuda eğitim görenlerin dikkatini çekecek. Daha öncesinde karşımıza farklı ameliyatların 360 derecelik videolarıyla çıkan firmanın bu şekilde bir atak yapması yoğun ilgi gördü. Medical Realities’in canlı olarak yayınlayacağı ameliyatı izlemek isteyenler olursa firmanın sanal gerçeklik uyumlu mobil uygulamasını indirerek, izleyebilir.

Sanal gerçeklik anlamında firmanın daha önceden yaptığı açıklamalar da, sanal gerçeklik ve Tıp birleşimi ile, eğitimlerin yapılmasının yanı sıra, bazı durumlar da doktorların bile işine yarayabileceği açıklanmıştı. Kısa zaman önce yapılan açıklama sonrasında bu şekilde bir adım atılması aslında hiçte şaşırtıcı değil.

Canlı yayınlanacak ve uygulamayı indiren herkesin katılacağı bu ameliyat basit bir ameliyat olacak ve herhangi bir yaşam riski taşımayacak. İlk kez canlı olarak Sanal gerçeklik ile yayınlanacak bu ameliyatı izlemek her ne kadar heyecanlı olmayacak olsa da, firma tarafından bu şekilde bir adım atılması Tıpta sanal gerçeklik akımını başlatabilir. Ve bu akım sonrasında bir çok hastahane de bu tarz oluşumlar meydana gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.