Ana sayfa İnternet Sanal Gerçeklik ile Google Veri Merkezini Dolaşın!

Sanal Gerçeklik ile Google Veri Merkezini Dolaşın!

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük arama motoru Google, en merak edilen yerin kapılarını açtı. Sanal Gerçeklik ile Google Veri Merkezini Dolaşın! Detaylar haberimizde.

Bu zamana kadar bir çok yenilik ile karşımıza çıkan Google, bir çok hizmeti bünyesinde barındırıyor. En merak edilen sorulardan bir tanesi olan Google veri merkezi nasıldır ? sorusuna çözüm olarak Google, geçtğimiz günlerde yayınlanan VR destekli bir video ile karşımıza çıktı.

Geleceğin teknolojisi olan VR – Virtual Reality, Facebook desteği ve Youtube desteği ile karşımıza çıkmıştı. Böylelikle bir çok yeri gerçekten de geziyormuş gibi görüntüleyebiliyorduk. Dünyanın en büyük video platformu Youtube, İnternet ortamında blog kullananların portalı Blogger ve hatta para kazanmak için sitenizde reklam yayınladığınız platform Adsense. Hepsi Google’ın bünyesinde, Google’ın kendi veri merkezinde barınıyor. Sayısız hizmet ve servisle karşımıza çıkan Google, tabii ki kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek adına veri merkezlerini her geçen gün daha da büyütüyor, geliştiriyor. Aşağıdaki video ve Sanal Gerçeklik ile Google Veri Merkezini Dolaşın

Son olarak Google’ın sunucularının yer aldığı veri merkezlerinde bisikletle dolaşan mühendisleri görmüştük. O kadar büyük bir veri merkezi var ki Google’ın, mühendisler de mecburen kontroller için en kolay ulaşım sağlayabilecekleri bisikleti tercih ediyor. Google Data Center’larını yani Google veri merkezlerini merak edenler için binlerce sunucunun yer aldığı alana kameralar ile giriş yapıldı ve burada yetkililer ile sohbetin ardından bir de gezinti yapıldı. Bu yapılanların hepsi VR destekli, 4K çözünürlükte bir video ile Youtube’a yüklendi.

Sanal Gerçeklik ile Google Veri Merkezini Dolaşın

Google cardboard ve diğer VR gözlüklerle google veri merkezlerini kolayca doaşabileceğiniz bu videoda, Google’ın ne kadar büyük veri merkezlerine sahip olduğunu görmekte mümkün. Youtube’da yayınlanan videoyu 4K çözünürlükte izlemeniz mümkün. Akıllı telefonlarınızdan Youtube uygulamasıyla giriş yaptıktan sonra bu videoyu izlerseniz, Google veri merkezini gerçeği gibi gezebilirsiniz. Daha öncesinde veri merkezlerini tanıtan video ile karşımıza çıkan Google, daha sonrasında bu tarz bir girişim ile karşımıza çıkarak aslında bir anlamda merakları da gidermiş oldu. Yayınlanan videoyu, Sadece akıllı telefonlardan değil, bilgisayardan da 3D olarak izleyebilirsiniz. Ancak VR gözlük takıp izlemeniz bence çok daha farklı bir deneyim sunacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.