Ana sayfa Dünyadan Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat!

Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat!

PAYLAŞ
Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat!

Dünyadan farklı haberleri sizlerle paylaştığımız şu günlerde ilginç bir haber daha karşımızda. Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat şaşkına döndü.

Bu zamana kadar okumuş olduğumuz haberler arasındaki en ilginç olanı muhtemelen bu olacak. Güney Pasifik’de seyir halinde devam eden Maiken isimli bir teknenin mürettebatı bu zamana kadar gördükleri en ilginç manzarayı gördü.

Güney Pasifik de yaşanan olay da mürettebat an ve an okyanus üzerinde ada oluşmasını gözlemledi. Başlangıçta okyanus üzerinde renk değişimlerini fark eden mürettebat, daha da yakına giderek kum ve taşların kaplı olduğunu görmüş. Aslında daha sonrasında şanslı olduklarını anlıyorlar ki Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat haberi de bu şekilde gelişiyor. Kum ve taşlar Okyanus ortasında belirince illaki merak ediliyor.

Saniye Saniye Ada Oluşumuna Tanık Olan Mürettebat!

Karşılaştıkları manzaradan sonra biraz daha ilerlemek istemişler. Bu sefer ki manzara adeta plaja geldiklerini düşündürmüş. Ancak durum bu şekilde değil. Düşündüklerinden daha farklı bir olay meydana geliyor.

fopto-3 foto-1 foto-2

Yeni bir yer keşfetmek için ileriye açıldıktan sonra taş ve kum tabaka daha da yoğunlaşmış. Durum böyle olunca da haliyle zarar görülmemesi adına geri dönülmüş. Mürettebat gemi ile uzaklaştıktan kısa bir süre sonra arkalarında bir patlama sesi duymuş.

Ada nasıl oluşur? Ada oluşumu nasıl gerçekleşir? gibi soruların cevabı da bu seste gizli aslında. Okyanustaki hareketlenme sonrasında şu görüntüler çekiliyor?

foto-4foto-5

Bunun sebebinin volkanik patlama olduğu sonradan anlaşılıyor ki patlama sonrasında Okyanus’u yoğun bir duman kaplıyor. Volkanik patlama sonrasında ise mürettebat oldukça şaşırtan gözlerle bakıyor. Az önce gemi ile geçtikleri yer de bir ada meydana gelmiş durumda. Mürettebat böylelikle saniye saniye ada oluşumuna şahit oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.