Ana sayfa Akıllı Telefon Şarja Bırakılan iPhone 5s Aniden Alev Aldı!

Şarja Bırakılan iPhone 5s Aniden Alev Aldı!

PAYLAŞ
Şarja Bırakılan iPhone 5s Aniden Alev Aldı

Samsung tarafında gelen patlama haberleri Apple’a da sıçramış durumda. Çinde yaşanan olay da Şarja Bırakılan iPhone 5s Aniden Alev Aldı! İşte detaylar.

Yılın son çeyreğinde Samsung Galaxy Note 7 ile başlayan batarya patlama haberlerinin arkası kesilmiyor. Samsung Note 7 modelinin batarya problemi sonrasında bir çok kullanıcı hayal kırıklığına uğrarken bir çok kullanıcı da batarya sorununa şahit oldu. Bataryanın aniden alev alması, kullanıcıları fazlasıyla tedirgin etmişti.

Bu haberlerden sonra Samsung Note 7 cihazına dair önlemler almaya başladı. Samsung tarafında yaşanan krizler sonrasında Apple cihazlar ile ilgili haberler de gelmeye başlamıştı. Bu sefer Çinde yaşanan bir olay da iPhone 5s alev aldı.  Apple’ın en çok satış yapan akıllı telefon modellerin iPhone 5s’e dair gelen patlama haberi neler oluyor? sorusunu sordurdu.

Şarja Bırakılan iPhone 5s Aniden Alev Aldı!

Çinde yaşanan olay da Jihan Liu adındaki Çinli Apple kullanıcısı,  2 yıl önce Apple Store’dan aldığı cihazını şarja takmış. 16 Ekim tarihinde cihazı yatağının üzerinde şarja bırakan Jihan Liu, şarja taktıktan bir süre sonra geldiğinde yatağın üzerinde alev aldığını görmüş. Olayın yaşandığı vakitler de aile bireylerinin de evde bulunduğunu belirten Jihan, bu olayın tüm evin yanması gibi bir faciayla sonuçlanabileceğini belirtmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.