Ana sayfa Dünyadan Scarlett Johansson’a Benzeyen Robot Yaptı!

Scarlett Johansson’a Benzeyen Robot Yaptı!

PAYLAŞ

Robotik teknolojilerin gelişmesi sonrasında farklı farklı robotlar karşımıza çıktı. Ancak en dikkat çekeni bu. Scarlett Johansson’a Benzeyen Robot Yaptı!

Bu zamana kadar robotik alan da en bilinenlerden olan Google’ın Boston Dynamics şirketinin ürettiği robotları gördük. Robotların çoğu farklı özelliklerle karşımıza çıktı. Hatta bazen şiddetle karşı karşıya kalıp, bazen de hayvanları taklit ettiler.

Çoğu zaman karşımıza çıkan bu robotlara gülsek de, çoğu zaman da işin ne derece büyük boyutlara ulaştığı kanısına vardık. Boston Dynamics, ürettiği robotlara insansı özelliklerin yanı sıra, insan da olan özellikleri ekliyordu. Ancak Hong Kong’da yaşayan bir adam, yıllardır hayalini kurduğu kendi tasarladığı robotu baştan sona yapmayı başardı.

Scarlett Johansson’a Benzeyen Robot Yaptı

Hong Kong’lu Ricky Ma, yıllardır hayali olan robot fikrini, gerçekleştirme kararı alıp, işe koyulmuş. 42 yaşındaki grafik tasarım işleriyle uğraşan Ricky, ilk olarak robotik parçaları vs. temin ederek robotun çizimlerini yapmış. Daha sonrasında ise robotu bir ünlüye benzetmek istemiş. Hollywood’un popüler yıldızlarından olan Scarlett Johansson’dan esinlenerek robotu ünlü stara benzetmek isteyen adam, bu amacına da ulaşmış.

Scarlett Johansson'a Benzeyen Robot Yaptı 3 Scarlett Johansson'a Benzeyen Robot Yaptı!Robotun en büyük özelliklerinden bir tanesi de, tabii ki diğer robotlar gibi yürüyebiliyor vs. Ancak en önemli özelliği bir insanı taklit edebiliyor. Sorulan sorulara mimiklerle cevap verebilir. Örneğin sorduğunuz bir soru sonrasında, size göz kırparak cevap verebilir. Kısacası tamamen bir insanı taklit edebilen robot gerçekçi görünüşüyle de dikkat çekiyor. Tasarımcı adamın yoğun çalışmaları sonrasında şekillenen robot, 50 bin dolardan fazla bir maaliyete ulaşmış. Bu maaliyet, bu robot düşünüldüğü zaman çok yüksek bir meblağ değil. Lakin robotun 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilmesi hem maaliyetini düşürmüş, hem de robotun gerçekçi bir görünüşe sahip olmasını sağlamış.

Scarlett Johansson'a Benzeyen Robot Yaptı! 2Robotun %70’inin 3D yazıcılarla üretildiğini söyleyen tasarımcı Ricky Ma, Mark 1 adını verdiği bu robotunu bir yatırımcıya satmak istiyor. Böylelikle hayallerini daha da geliştirmek isteyen adam, sattıktan sonra daha gelişmiş özelliklere sahip bir robot için çalışmalara başlayacak. Scarlett Johansson’u sevmesi ile beraber çalışmalara başlayan bu adam, hayallerini gerçekleştirmiş ve böylesine gerçekçi bir robot yapmayı başarmış. Bize de tebrik etmek düşer.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.