Ana sayfa Sosyal Medya Selfie Çubuğu Ölüme Yol Açtı

Selfie Çubuğu Ölüme Yol Açtı

PAYLAŞ

Müzelerden, tribünlerden, park alanlarından ve daha birçok halka açık toplu alanlarda kullanım yasağı gelen selfie çubukları en son Disneyland’te yasaklanmıştı. Yasakların nedeni ise kullanımı sırasında kazalara yol açmasıydı. Ve büyük şirketlerin bu tür yasaklarını haklı çıkaran bir olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. Selfie çubuğu maalesef ki can aldı.

Galler’in Brecon Beacons dağlık bölgesinde iki kişi yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Olayın yaşandığı anda ölüm nedeninden anlaşılacağı üzere fırtınalı bir hava hakimdi. Dört kişilik arkadaş grubundan iki kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yıldırım düşmesi olayı, selfie çubuğunun etkisi olduğu belirtiliyor.

Son günlerde çokça bahsedilen selfie çubuğu belki bu arkadaşların ölümüne yol açmamıştır. Sonuçta dağlık alanda bulunulması ve üzerlerinde iletken metal bir cisim olması da bunu tetikleyebilir. Bu olay sonucu selfie çubuğunun birçok yerde yasaklanmasının boşa olmadığı çıkarımı yapılabilir. Biz de sizlere selfie çubuğu kullanırken dikkatli olmanızı, çevrenize rahatsızlık vermeden ve kullanırken hava şartlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.