Ana sayfa Soru - Cevap SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

PAYLAŞ

Seo Nedir?
Seo İngilizce açılımı Search Engine Optimazition’dur. Türkçe anlamı ise arama motoru optimizasyonudur.

Nedir bu SEO’yu bu kadar önemli yapan şey?
Çağımızda birçok şey için artık açtığımız tek sayfa var oda arama motoru olan Google tabi sadece Google yok bu piyasa da ama aklımıza gelen ilk arama motoru Google’dır. Ben kendimden örnek verirsem bir şey aklıma geldiği zaman ilk olarak araştırmamı internetten yapıyorum. Her manada yani bir ürün alacaksam eğer internetten bakıyorum fiyatlarına ya da bir araştırma yapacaksam eğer öncelikli olarak arama motorlarında dolaşıyorum. Bu noktada sizin sunduğunuz hizmetin bir değeri yok benim için ilk sayfada çıkan siteler önemli. Eğer oralarda bir sonuca ulaşamazsam ikinci sayfaya geçip araştırmama devam ederim.

İstediğiniz kadar kaliteli iş yapın ama bir noktada kaliteyi arttırmak için SEO çalışması yapmanız gerekiyor.  SEO çalışması sizi arama motorlarında ilk sıralara taşıyacak bir etmendir. Kalitenizin yanında ekstra olarak bu çalışmalar sizin faydanıza olacağı gibi size gelecek olan kişiye de faydası vardır çünkü ilk sayfada çıkan ya da ilk sırada çıkan siteler çoğunlukla kaliteli siteler olmuyor.

google-arama-sayfasi

Diyebilirsiniz ki ben arama motorlarına reklam vererek ilk sırada çıkabilirim. Fakat şöyle bir konu var ben genelde ilk sırada ki reklam vererek çıkan firmaya tıklamam. Bu hem sizin için boşa maliyet hem de rakiplerinizin işini kolaylaştırmaktan başka bir şey değildir. Zaten bu konuda yayınlanan bir istatistiğe göre arama sonuçlarınlarındaki reklamlara tıklanma oranı sadece %5’tir. Doğal sonuçlar ile ilk sırada çıkmak her zaman işinize yarar. Kalite ve SEO’nun birleşiminde başarı vardır.

Arama motoru optimizasyonu yaptırmanın maliyeti nedir?
En başta şunu söylemeliyim ki Google’da ilk sırada ki reklam için vereceğiniz paralardan daha az bir miktar olacağı kesin. Daha kalıcı daha doğal sonuçlar elde etmek için birebirdir. Tam olarak bir fiyat verilemeyeceği gibi kelimeden kelimeye de değişiklik gösterir. Şöyle söyleyeyim eğer internete yatırım yapmak istiyorsanız SEO vazgeçilmezdir. Bu maliyet kısmını yazmamdaki amaç aslında birazda kafanızda ki sorulara cevap verebilmek ama net bir şey söylenemez.

SEO işinizi kolaylaştırır daha çok insanla sizleri bir araya getirir ürününüzün ulaşılabilir olmasını sağlar. Arama motorlarında ilk sırada olmak demek bu demektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.