Ana sayfa Akıllı Telefon Sharp, Telefonlarda 4K Ekran Üzerinde Çalışıyor

Sharp, Telefonlarda 4K Ekran Üzerinde Çalışıyor

PAYLAŞ

Quad HD yani 2K çözünürlükte ekranlı akıllı telefonları görmeye alıştığımız şu günlerde Sharp, 4K ekran üzerinde çalışmalar yaptığını doğruladı. LG G3, Samsung Galaxy Note 4, Nexus 6, Motorola Droid Turbo gibi akıllı telefonlarda gördüğümüz Quad HD çözünürlük henüz tam anlamıyla yaygınlaşmamışken Sharp’ın bu çalışması oldukça meraklandırıcı.

Ekran paneli üretimi konusunda önemli üreticilerden biri olan Japon devi Sharp’ın 5 inç boyutunda ve 4K çözünürlük sunan bir ekran paneli üzerinde çalıştığı bilgisi ortaya çıktı. 4096 x 2160 çözünürlüğü sadece 5 inç boyutunda bir ekrana sığdırmak, inanılmaz bir keskinlik ve berrak bir görüntü sunabilir.

İlgili başlık : 4K Nedir?

4k-nedir-4-cozunurluk-nedir

Çinli telefon ve tablet üreticileri tarafından merakla beklenen 4K ekran çözümleri, Sharp’ın bu konuda çalışmasının en önemli sebebi. Bu çalışmaların 2016 yılında ilk meyvelerini vereceği söyleniyor. Üzerinde çalışılan 4K ekran 5 inç ve 6 inç boyutlarında olacak. Ancak tabii ki söz konusu 4K telefon ekranlarının en uğraştırıcı kısmı güç tüketimi. Sharp’ın asıl olarak üzerinde yoğunlaştığı konuda bu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.