Ana sayfa Apple Siri ile Ambulans Çağırmak Oldukça Kolay!

Siri ile Ambulans Çağırmak Oldukça Kolay!

PAYLAŞ
Siri ile Ambulans Çağırmak

Kısa zaman önce yeni komutlar öğrenen Siri ile Ambulans Çağırmak Oldukça Kolay! Acil servisler için siriye söylenebilecek komutlar ve detaylar haberimizde.

Apple’ın akıllı asistanı Siri, her geçen gün daha da aktif bir kullanımla dikkat çekiyor. Aynı zamanda güncellemeler ile birlikte akıllı asistanda da değişiklikler yapılıyor. Her ne kadar güncelleme detaylarında yazmasa da Siri aslında her geçen gün farklı komutlar öğreniyor.

Bu zamana kadar bir çok acil durumda her ne kadar kolay gibi görünse de akıllara o an gelmese de Acil servislerin numaraları unutuldu. Bu unutkanlıklar bazen bir ölüme sebep oldu, bazen de kritik anlar geçirilmesine. Apple’ın her geçen gün daha farklı özellikleriyle karşımıza çıkan asistanı Siri ile Ambulans Çağırmak Oldukça Kolay! Siri, son zamanlarda yenilenen komut listesine ülkemiz içinde bir komut kattı. Umuyoruz bu komut gündelik hayatta hayatımızda kullanacağımız bir komut olmaz. Ancak, olurda acil bir durum olur da o anda aklınıza telefon numaraları gelmez ise komutları söylemeniz yeterli.

Numaraları ezbere biliyorum gerekmez diye düşünmeyin. Yaşanan olaylarda unutkanlık oldukça kötü bir durum. Ayrıca konuşmayı bilen ancak yazamayanların sayısı da bir hayli fazla. iPhone kullanan kişileri bu şekilde bilinçlendirmek gerekir.

Siri ile Ambulans Çağırmak oldukça Kolay!

iPhone 6s cihazlarda handsfree özelliği olduğu için hey siri diyerek Siriyle iletişim kurduktan sonra komutları söyleyebilirsiniz. Ancak 6s’den düşük modellerde ana ekran tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki komutları söylerseniz 5 saniye içerisinde acil servisler aranacak, böylelikle acil durumda hızlı bir şekilde durumu anlatabileceksiniz.

(Toplumsal Mesaj : Maalesef ki acil servisler gereğinden fazla aranıyor. Gereksiz yere Acil servisleri meşgul etmemek için deneme yaparken vazgeç demeyi unutmayın)

“Siri Polisi Ara” – Acil Servisleri Arar
“Siri Ambulans Çağır” – Acil Servisleri Arar
“Siri itfaiye Çağır” – Acil Servisleri Arar

Kısaca, acil servislerin numarasını bilmiyorsunuz, tek yapmanız gereken siriye geldikten sonra duruma bağlı olarak komutu söylemek. Ambulans Çağır, Polisi Ara, İtfaiye Çağır gibi komutların eklenmesi ve özellikle de iphone 6s’lerle beraber gelen hands free özelliği bu tarz durumlarda oldukça iyi olacaktır.

Teknovi ailesi olarak, bu komutları diliyoruz ki gündelik hayatınızda kullanmazsınız. Ancak yine de aklınızın bir köşesinde bulundurmanız gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.