Ana sayfa Apple Siri Kullanarak iPhone Kilidi Kırılıyor!

Siri Kullanarak iPhone Kilidi Kırılıyor!

PAYLAŞ

Uzun zamandır süren Apple şifre kırma muhabbetleri hala devam ediyor. Apple güncellemeleri sonrasında Siri Kullanarak iPhone Kilidi Kırılıyor!

FBI ile Apple arasındaki gerginlik sonrasında Apple şifre kırma işlemleri daha da arttı. FBI bir terörist’in iPhone 5c cihazının şifresini kırması için Apple’dan yardım istemiş, ancak Apple bu yardım teklifini reddetmişti. Daha sonrasında ise kişisel güvenlik adına önemli güncellemeler getiren Apple, gizlilik politikasına daha da önem verdi.

Kişisel güvenliğin ön plana çıktığı güncellemeler sonrasında Siriyi kullanarak açık bulan bir çok Youtube kullanıcısı Apple, gizlilik politikasına sadık kaldığı için kullanıcılar tarafından takdir edilmişti. Kişisel güvenliği ön plana çıkarmak isteyen Apple, yaptığı güncellemeler ile sözde bu güvenlik konusuna daha da önem veriyordu. Ancak geçtiğimiz günler de Siri’nin kullanımı ile ortaya çıkan açıklar, kullanıcıların tepkisine sebep oldu.

Biliyorsunuz ki Apple’ın Akıllı Asistanı Siri, sorduğumuz sorulara cevap veriyor, bir çok işlem yaptırabiliyoruz. Apple, yaptığı bir çok güncelleme de iOS’un daha da güvenli bir hale geldiğini savunsa da, aslında öyle değilmiş. iOS 9.3 ve iOs 9.3.1 ile beraber ortaya çıkan açıklara baktığımız zaman iPhone’un kilidi kırılabiliyor, şifreli bir iPhone cihazın fotoğraflarına, rehberine hatta internetten aramasına kadar bakabiliyoruz. Siri desteği olan iPhone’larda meydana gelen bu açığı anlatan bir de video var.

Videodan da izlediğiniz üzere Siri Kullanarak iPhone Kilidi Kırılıyor! Siz de bu şekilde iPhone’da Siri’si aktif bir kişinin cihazındaki içeriğe kolayca ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.