Ana sayfa Apple Siri WWDC 2016 Etkinlik Tarihini Açıkladı!

Siri WWDC 2016 Etkinlik Tarihini Açıkladı!

PAYLAŞ

Uluslararası geliştiriciler konferansının tarihi bu sene ilginç bir şekilde açıklandı! Siri WWDC 2016 Etkinlik Tarihini Açıkladı! İşte detaylar

Apple’ın her yıl gelenek haline getirdiği WWDC etkinliği merakla bekleniyor! Etkinlik hakkında her geçen gün yeni bir haber karşımıza çıkarken, Siri WWDC 2016 Etkinlik Tarihini Açıkladı! Bu sene yapılması beklenen WWDC 2016 etkinliğinde Apple tarafından iOS 10, OS X 10.12 ve yeni donanımların tanıtılması bekleniyor. Daha öncesinde de etkinlik hakkında bir çok haber karşımıza çıkmış, bu haberler arasında etkinlik tarihi de yer almıştı.

Siri WWDC 2016 Etkinlik Tarihini Açıkladı!

Apple’ın eylül aylarına yakın düzenlediği bu etkinlik, Siri tarafından açıklanana göre, Haziran ayında gerçekleşecek ve Apple yeni yazılım ve donanım çözümlerini tanıtacak. İngilizce olarak Apple’ın akıllı asistanı Siri’ye sorulan bir soru, etkinlik tarihi hakkında bilgi verdi. 13 ile 17 haziran tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik siri tarafından şu şekilde duyuruldu :“Uluslarası Geliştirici Konferansı WWDC 13 haziran ile 17 haziran arasında San Francisco’da gerçekleşecek! Bekleyemem!” 

Apple’ın her sene farklı tanıtım afişleri ile karşımıza çıktığı WWDC etkinliğinin bu sene akıllı asistan siri tarafından duyurulması, oldukça ilginç olmuş. Bu arada başlangıçta bu haberin yalan olduğunu söyleyenler oldu. iPhone cihazınızda Siri’yi İngilizce ayarlar ve “When is WWDC” sorusunu sorarsanız alacağınız yanıt bu şekilde olacaktır ;

aPPLE

WWDC Etkinliği Nedir? Neler Tanıtılacak?

WWDC, uzun hali ile “Worldwide Developers Conference” Türkçe olarak ise, Uluslararası Geliştirici Konferansı anlamına gelir. İsminden de anladığınız üzere, geliştirici konferansında genelde yazılıma dair önemli bilgiler verilir, Apple yazılım vs. haberlerini paylaşır. Örneğin Geçtiğimiz yıl düzenlenen WWDC 2015’de iOS 9, OsX, WatchOS, Swift ve Apple’ın tasarım anlamında anlayışına dair tanıtımlar yapılmıştı. Ayrıca geliştiriciler için de iOS’da uygulama yazmak adına önemli bilgiler de bu etkinlikte tanıtılmıştı.

İnternette bu yıl düzenlenecek WWDC etkinliğinde iPhone 7’nin tanıtılacağı söyleniyor. Her yıl yazılım adına tanıtımların yapıldığı bu etkinlik, Apple’ın sitesinde de resmi olarak duyuruldu. Yani iPhone 7 13-17 Haziran tarihleri arasında değil de beklediğimiz gibi Eylül ayında karşımıza çıkacak. WWDC etkinliğinde iPhone 7’de kullanılacak iOS 10 sürümü hakkında detaylara yer verilecek.

Apple Resmi Sitesinde de Resmen Duyurdu!

Geliştiriciler konferansı Siri’nin verdiği haber sonrasında Apple’ın resmi sitesinde de yer aldı. Böylelikle Konferansın düzenleneceği tarihte kesinleşmiş oldu. 13-17 haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan WWDC etkinliğinin sitesi düzenlendi.

Apple tarihGördüğünüz üzere Apple WWDC sitesini düzenlemek ile beraber işe koyulmuş. WWDC 2016’da bakalım neler tanıtılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.