Ana sayfa Apple Siri’nin Yapımcılarından Yeni Nesil Yapay Zeka Geliyor!

Siri’nin Yapımcılarından Yeni Nesil Yapay Zeka Geliyor!

PAYLAŞ

Yeni bir kişisel asistan geleceği konuşuluyordu. Sonunda belli oldu. Siri’nin Yapımcılarından Yeni Nesil Yapay Zeka Geliyor! Detaylar haberimizde.

Apple’ın kişisel asistanı olarak bilinen Siri’nin yapımcılarından yeni nesil yapay zeka geliyor. iPhone’un en güzel özelliklerinden biri olan Siri’nin yapımcılarından çok daha gelişmiş yeni nesil yapay zeka geliyor.

iPhone’un kişisel asistanı olan Siri’nin yapımcılarından bir ekip teknolojide çığır açıyor. Projenin yeni yeni tamamlanması ve geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen yeni nesil yapay zeka haftaya tanıtılacak.

iPhone 4s model telefon ile birlikte kullanıcılarının hizmetine sunulan Siri, herkes tarafından Apple’ın bir özelliği olarak bilinse de aslında öyle değil. SRI International tarafından geliştirilen Siri, Apple tarafından satın alınıp iPhone ve diğer cihazlara entegre edilmişti. Siri’nin yaratıcısı olarak nitelendirilen bazı ekipler ayrı bir şirket kurarak çalışmalarına bağımsız olarak devam ediyordu.

Siri’nin Yapımcılarından Yeni Nesil Yapay Zeka!

Ekip, yeni nesil yapay zeka ile yeni bir çağ açmayı planlıyor. Siri’nin kurucuları tarafından geliştirilen yeni nesil yapay zekanın nasıl olacağı ise çok merak ediliyor. Siri’yi yaratan Adam Cheyer, Dag Kittlaus ve Chris Brigham’ın kurduğu ayrı şirket Viv Labs, bu Pazartesi yeni nesil yapay zekayı tanıtacak.

Yine kişisel asistan olarak gelecek olan yapay zekanın diğerlerinden çok daha farklı olacağı belirtiliyor. Kuruculardan Dag Kittlaus Twitter hesabından yaptığı paylaşım oldukça iddialı: 3.5 yıllık çalışmanın ardından, önümüzdeki hafta gösteri zamanı. Bu açıklaadan sonra tüm Apple meraklıları yeni nesil yapay zekayı çok merak etmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.