Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası

Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası

PAYLAŞ

Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası ortaya çıktı. Konu ile ilgili Sosyal medya devi tarafından açıklamalar yapılmasa da, kullanıcılar şikayetçi.

Son zamanlarda Facebook’a bir çok güncelleme getirildi. Bu güncellemelerden sonra maalesef ki ortaya belli başlı hatalar çıkmaya başladı. Ancak kullanıcılar bu hataları fark etmediği veya önemsemediği için Feedback gönderimi yapılmıyor. Dolayısıyla Facebook bu konudan haberdar bile olmayabilir.

Facebook’ta karşılaştığım bir hatayı sizlere aktarmak istiyorum. Bu benim Bireysel profilimde gerçekleşen bir olay. Arkadaşlarıma sorduğumda, onlarında son zamanlarda bu tarz sorunlar yaşadığını öğrendim. Olayı kısaca özetlemek istiyorum. Her zaman ki gibi haber kaynağında gezinirken arkadaşlık isteği geldiğini gördüm. Ancak arkadaşlık isteği gönderen kişiyi tanımıyorum. Burası olabilir dediğimiz kısım. Yani olabilir, benim tanımadığım bir kişi beni tanıyor olabilir. Veya öylesine eklemiş de olabilir.

Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası!

Bir diğer ihtimal ise sahte hesaptır, herkesi ekliyordur. Ancak daha sonrasında fark ettim ki, benim haberim olmadan profilimden bazılarına arkadaşlık isteği gönderilmiş. Bu istekleri hiç bir şekilde ben göndermedim. Ayrıca hesabımla herhangi bir uygulamaya izin vermiş değilim. Daha sonrasında hata olduğu kanaatine vardım ve bu durumu Facebook’a ilettim.

Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası
Sizden Habersiz Arkadaşlık isteği Gönderen Facebook Hatası ortaya çıktı. Facebook henüz açıklama yapmadı.

Bu hatanın farklı türlü olanları da var. Örneğin sizin hesabınızdan tanımadığınız veya 1-2 ortak arkadaşınız olanlara arkadaşlık gönderme buna örnek. Bir diğeri ise, eskiden yaşanan bir olay sanki şimdi yaşanmış gibi size bildirim gelmesi.

Evet şaka değil gerçek! Facebook’da örneğin 2014 yılında bir durum paylaştınız ve bu durum 1-2 kişi tarafından beğenildi. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen, yeni beğeni vs. olmamasına rağmen sanki yeniymiş gibi bu bildirimler gelebiliyor. Facebook destek ekibine gönderdiğim bu sorun sonrasında herhangi bir cevap alamadım. Popüler sosyal medya platformunda yaşanan bu olay, kimi zaman can sıkıcı hale gelebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.