Ana sayfa Yazılım Skype Bot Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Skype Bot Özelliği Kullanıma Sunuldu!

PAYLAŞ

Skype’da kullanıcıların son zamanlardaki isteklerine karşılık, Microsoft itina ile cevap veriyor. Merakla Beklenen Skype Bot Özelliği Kullanıma Sunuldu

İletişime farklı bir boyut kazandıran yazılımlar arasında hiç şüphesiz ki Skype farklı bir yer de. Uzun bir süredir beklenen Skype güncellemesi ile beraber artık bazı işlemleri Skype bot aracılığıyla gerçekleştireceğiz. Sürekli bir büyüme kaydeden Skype, merakla beklenen yeni güncellemesiyle nihayet botlarla karşımıza çıktı.

Daha öncesinde bir çok iddianın bulunduğu skype botları, Build 2016 adı verilen bir etkinlikte tanıtıldı. Etkinlikte ayrıca kısa bir video ile botların nasıl çalıştığı hakkında bilgi de verildi. Skype’ı kullanan kişilerin daha kolay işlem yapmasını sağlayan bu botlar, her kullanıcı tarafından kullanılabilecek. Skype’daki bir çok işlemi daha kolay bir hale getiren Skype botları kullanımı ile de dikkat çekiyor.

Skype’da bir kullanıcı hakkında bilgi almak istiyorsunuz, ya da kullanıcının bilgilerinden daha fazlasına ulaşmak istiyorsunuz. Eğer bu kullanıcı listeniz de ekli ise, skype botlarına sorduğunuz sorularla kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Kullanıcı deneyimini daha da kolay bir hale getirmesi beklenen skype botları, sadece bunları da yapmıyor. Yapay zekanın tam anlamıyla hakkını veren botlar, sorduğumuz sorulara cevap veriyor, bir çok işlemi sizin yerinize yapıyor.

Microsoft yetkilileri ayrıca, Windows cihazların akıllı asistan Cortana’nın baz alınarak, Skype Bot’un geliştirildiğini de ekledi. Skype Bot özelliğinin daha da geliştirilmesi için geliştiricileri kapı aralayan Microsoft, özellikle de yapay zeka konusuna fazlasıyla önem verdiğini duyurdu. Skype bot şu anda aktif bir şekilde kullanıma sunuldu. iOS,Android & Windows cihazlar da kullanabilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.