Ana sayfa Sektörden Skype’tan Dil Sorunu için Belirleyici Çözüm

Skype’tan Dil Sorunu için Belirleyici Çözüm

PAYLAŞ

Microsoft’un önceki aylarda Skype için oluşturacağını iddia ettiği eşzamanlı tercüman özelliği gündemde yer almıştı. Birçok kesim tarafından yakın bir tarihte gerçekleştirilmesinin zor olduğu açıklanmıştı. Ancak Microsoft ve Skype geçtğimiz günlerde  yayınladıkları deneme videosu ile  internet dünyasını oldukça heyecanlandırdı.

Herhangi bir tercümana gerek kalmaksızın karşılıklı bir konuşmada dili algılayabilen ve aynı anda karşı tarafa çeviri yapabilen eşzamanlı tercüman özelliği sayesinde artık yabancı dil sıkıntısı çekmeden daha rahat bir iletişim söz konusu olacak. Teknik olarak oldukça gelişmiş olan bu fonksiyon sayesinde Skype kullanıcıları dünyanın birçok farklı noktasından rahatlıkla görüşme yapabilecek. Tüm bunlarla birlikte eşzamanlı tercüman özelliği, sesli görüşme esnasında hem yazılı hem de sesli olarak çeviri yapabilecek.

skype-dil-sorunu

Eşzamanlı tercüman özelliğinin Skype’a ne zaman entegre edileceği konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak yayınlanan deneme videosu ile uzak bir tarih olmayacağı hemen hemen kesinleşmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.