Ana sayfa Akıllı Telefon Snapdragon 810 Isınma Sorununu LG Kabul Etti

Snapdragon 810 Isınma Sorununu LG Kabul Etti

PAYLAŞ

CES 2015’te duyurulan G Flex 2 modelinde Snapdragon 810 kullanan LG, Snapdragon 810’un kronik sorunu olan ısınma sorununu kabul etti. İşlemcinin varsayılan halinde ciddi bir ısınma probleminin fabrika hatası olduğunu kabul eden LG, buna rağmen G Flex 2 modelinde Snapdragon 810 işlemci kullandı.

Zaten 2014 yılında 4K çekim yapan ve 2K çözünürlük sunan cihazların aşırı ısındığını hatta ısınma sebebiyle kendini kapattığını görmüştük. Buna rağmen 2015 yılına hazırladığı G Flex 2 modelinde üretim hatası olan bir işlemciyi kullanarak riske giren LG, sorunu itiraf etti ancak düzelttiklerini söyledi. Snapdragon 810’un ısınma sorununa Samsung’da geçtiğimiz hafta el atmıştı ve bu sorunu çözmek için uğraştığını söylemişti. Hatta alternatif olarak kendi yonga setini duyurmuştu. Galaxy S6 için Snapdragon 810’un Isınma Sorunu Çözülebilir başlığımızdan ilgili habere ulaşabilirsiniz. Samsung’un Snapdragon 810’a alternatif kendi üretimi işlemcisinin detaylarına ise Exynos 7420 İşlemcinin Hızı ve Performans Testi başlığından ulaşabilirsiniz.

lg-g-flex-2-snapdragon-810-islemci-sorunu

Sorunun çözüldüğü şimdilik iddia ediliyor ancak gerçeği LG G Flex 2 modeli piyasaya çıktığında göreceğiz. Bize kalırsa bu sorun yazılımsal düzeyde kolay kolay çözülebilecek bir şey değil. Yazılımsal olarak bir işlemcinin ısınma sorununu ancak işlemcinin performansını kısarak çözmek mümkün. Yani işlemciyi daha düşük bir hızda tutarak ısınma önlenebilir ancak bu performans kaybına sebep olacaktır. Cihazlar, sürekli olarak pil tasarruf modundaymış gibi düşük performansta çalışacaktır. Snapdragon 810’a ilişkin gelişmeleri takip edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.