Ana sayfa Sektörden Snapdragon 810 Kronik Sorunlara Rağmen Üretiliyor!

Snapdragon 810 Kronik Sorunlara Rağmen Üretiliyor!

PAYLAŞ

Qualcomm Snapdragon 810 işlemcinin bazı üretim hataları olduğu söyleniyordu. Şimdi ise bu fabrika hatalarına rağmen Snapdragon 810’un üretim bandında olduğu gündemde. Birçok problem olmasına rağmen, ürünün seri üretime çoktan girdiği konuşuluyor. Özellikle LG G Flex 2 ve Xiaomi Mi Note Pro‘nun bu işlemcilerle satışa sunulacağı düşünülünce her şey şimdilik yolunda gidiyor diyebiliriz çünkü her iki cihaz da bu ay çıkacak gibi.

Samsung tarafında uzun zamandır gördüğümüz 4+4 işlemci teknolojisini sunacak olan Snapdragon 810 adlı işlemcinin çeşitli performans ve kararlılık sorunları olduğu konuşuluyordu. İddialar doğruysa, Qualcamm tüm bu fabrikasyon hatalarını gidermeden, işlemcinin seri üretimine başladı. bit Little işlemci mimarisine sahip olan 64-bit’lik Snapdragon 810 işlemciler, üretim hatalarıyla akıllı telefonların içerisinde yer alacak. Snapdragon 810 ısınma sorunu olarak ilerleyen günlerde çok sayıda şikayet görmemiz mümkün. Şimdilik LG ve Xiaomi tarafından kullanılacak olan bu işlemciler, yeni çıkacak akıllı telefonlarda da kendine yer bulacaktır.

snapdragon810-cikiyor

64-bitlik octa-core işlemciye sahip Snapdragon 810 modelinde iki tane quad-core işlemci seti yer alacak fakat aynı anda bunlardan sadece bir tanesi kullanılabilecek. Birinci set ağır işlem gerektiren görevler içinken, diğeri de hafif olanlar için görevlendirilecek. Snapdragon 810 modeli, Qualcomm’un bu mimariyi kullanan ilk çipi oluyor.

Qualcomm, Snapdragon 810’u big.LITTLE mimarisi üzerinde temellendirdi. Aynı zamanda Samsung’un Exynos adlı yeni işlemcisi de bu teknolojiyi kullanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.