Ana sayfa Donanım Snapdragon 820 Bekleneni Karşılamayabilir

Snapdragon 820 Bekleneni Karşılamayabilir

PAYLAŞ
3d illustration of a glowing blue Qualcomm logo sitting on top of a glossy microchip

Qualcomm’un son işlemcisi olan Snapdragon 810’da hatırlarsanız ısınma problemleri açığa çıkmıştı. Şirketler bu problemden dolayı işlemcinin saat hızını yani frekansını ciddi anlamda düşürmüş ve bu soruna bu şekilde çare olmaya başlamıştı. Gözler Snapdragon 820’ye çevrilmişken yeni gelecek işlemcinin hayal kırıklığı yaratacağını söylentileri dolaşmaya başladı.

Snapdragon 820 ile çıkacak tüm akıllılarda büyük ihtimal ısınma problemi ortaya çıkacağı yönünde söylentiler var. 3 GHz saat hızına yaklaşacak olan yeni çipsette büyük oranda ısınma probleminin ortadan kalkacağı iddia ediliyordu fakat sızan bilgiler bunun tam tersini söylüyor.

Snapdragon 820’nin de frekansı yani saat hızının düşürülüp karşımıza çıkacağı söyleniyor. Üretici tarafına da sızmış olan bu bilginin şimdiden gözlerin Snapdragon 830’a çevrilmiş olduğunu gösteriyor. Fakat Snapdragon 830’un da 2016 sonuna doğru çıkacağı göz önüne alınırsa firmalar farklı alternatiflere yani MediaTek, Exynos gibi alternatiflere yönelmesi beklenebilir.

Snapdragon işlemcilerin ısınma problemini siz de hissediyor musunuz? Görüşlerinizi topluluk sayfamızda paylaşın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.