Ana sayfa Android Sony Android 5.0 Güncelleme Takvimi

Sony Android 5.0 Güncelleme Takvimi

PAYLAŞ

Artık resmileşen ve Nexus cihazlara kısa bir süre sonra beklenen Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesiyle ile ilgili markalardan ilk açıklamalar geliyor. Açıklama yapan ilk isimlerden biri Sony oldu. Sony, piyasadaki akıllı telefonlarının hangilerinin Android 5.0 güncelleştirmesi alıp almayacağı konusunda açıklama yaptı.

2015 yılından önce Sony tarafına herhangi bir güncelleme gelmeyeceğini belirletelim. Bazı modeller 2015’in ilk çeyreğinde, bazıları ise 2015’in ortalarında güncellenecek. Süreç oldukça uzun ancak Android 5.0 sürümü, Android’in şimdiye kadar yapacağı en önemli ve en büyük güncelleştirme olacak. Bu sebeple beklemeye değeceğini düşünüyoruz. Hangi cihazların Android 5.0 alıp almayacağı Sony’nin resmi blogunda yayınladı. Biz de burada sizlerle şu şekilde paylaşabiliriz ;

Sony-Xperia-Z-Android-5-0-lollipop-guncellestirme

Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact ve Xperia Z3 Tablet Compact, Android 5.0 L güncelleştirmesini alacak.

Güncelleştirmenin dağıtımına Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2 ve Xperia Z2 Tablet modelleriyle başlanacak ardından 2015’in ortasına kadar yukarıdaki yazan tüm cihazlara güncelleştirme ulaştırılmış olacak.

1 YORUM

  1. Arkadaş ben halen 4.4.2 den 4.4.4 e geçemedim. Bendeki Z2 den önce çıkan Z1 ve Z1 compackt kullananlar yaptı güncellemeyi. Biz halen bekliyoruz. Allah bilir 5.0 için ne kadar bekleyecez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.