Ana sayfa Tablet Bilgisayar Sony Büyük Ekranlı Tablet Hazırlığında

Sony Büyük Ekranlı Tablet Hazırlığında

PAYLAŞ

Bugün yayınlanan raporlara göre, Sony Apple‘ın yolunu izleyerek 2015 yılında büyük boyutlu bir tablet sunabilir. Büyük ekranlı tablet söylentileri ilk etapta Apple tarafından gelmişti. Ayrıca gelen bilgilere göre firma yakında tableti seri üretime alarak önümüzdeki yılın ilk yarısında satışa sunacak.

Bilindiği gibi bir süredir Apple’ın 12 inçlik bir iPad üzerinde çalıştığı ve adının da Apple iPad Pro olacağı söylentileri ortada dolaşıyordu. Apple’ın tabletinin iPhone 6 kadar ince olacağı ve üstünde ekstra hoparlörlerin olacağı söyleniyordu.

Bu haberden yola çıkaran Apple’ın 12.2 inç boyutuna sahipbüyük ekranlı tablet  iPad Pro isimli ürünü çıkaracağını söyleyebiliriz. Anlaşılan o ki Sony, Android tarafında ihtiyaç duyulan profesnel bir tablet bilgisayar fırsatını kaçırmak istemiyor. Apple tarafında çıkan büyük ekranlı tablet iPad Pro ile ilgili haberlere aşağıdan ulaşabilirsiniz :

Sony büyük ekranlı tablet
Sony büyük ekranlı tablet hazırlığında

Sony’nin büyük boyutlu tableti ise dedikodulara göre 12.9 inçlik bir ekrana, 3840 x 2400 çözünürlüğe sahip olacak ve Snapdragon işlemciyle desteklenecek. Aynı zamanda üzerinde 8.6 milimetre büyüklüğünde 8 MP bir kamera bulunacak. Sony’nin tableti 1000 doların üzerinde bir fiyatla sunulabilir.

Büyük ekranlı tablet bilgisayarlar kimler için?

Bu fiyat son kullanıcı için çok ancak büyük ekranlı tablet denilince akıllara gelmesi gereken şey, bu tarz cihazların iş dünyası ve tasarımcılar için olacağı. Mevcut tablet ekranları gündelik ihtiyaçlarımız ve taşınabilirlik düşünülerek üretiliyor fakat profesyoneller büyük ekranlı tablet bilgisayarlara gerçek anlamda ihtiyaç duyuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.