Ana sayfa Akıllı Telefon Sony E5663 Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony E5663 Özellikleri Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Hatırlarsanız geçtiğimiz gün Sony’nin dört farklı cihazının sızdığını duyurmuştuk. Ve bugün ise büyük ihtimalle o kod adlarından birine sahip bir cihazın teknik detayları ortaya çıktı. Model numarası E5663 olan cihazın kod adı bilinmiyor. Sızan cihazın boyutları itibariyle bir amiralin compact modeli olacağı göze çarpıyor. Teknik detaylara göz atalım.

4.6 inç ekrana sahip E5663’te full HD ekran bulunacak. 4.6 inç için yüksek PPI değerine sahip olan cihazın işlemcisi 8 çekirdekli olacak ve MediaTek işlemci içerecek. ARM Cortex A53 mimarisiyle gelecek olan cihazın ram boyutu ise 3 GB. Android 5.1 Lollipop ile gelmesi beklenen cihazın arka kamerası seleflerinin üstünde ve 21 MP. Ön kamerası ise 13 MP olacağı yönünde bilgiler sızdı.

Görünüş itibariyle compact modeli ile bile piyasadaki birçok amiral ile aynı seviyede. Sony’nin bu dönem elini sağlam tutmak istediği bu atılımlarıyla gözden kaçmıyor. Ayrıca işlemci ile ilgili küçük bir detay verelim, bu işlemci 480 kare full HD video çekimini olanaklı kılıyor. Yani ciddi anlamda güçlü bir işlemci ve Sony’nin bu cihaz ile çıtayı ciddi anlamda yükselteceğini söyleyebiliriz. Bakalım hangi fuarda bizlere tanıtılacak?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.