Ana sayfa Soru - Cevap Sony Vegas Pro Nedir Ne İşe Yarar?

Sony Vegas Pro Nedir Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Video düzenleme (kurgulama) yazılımlarına Sony Vegas Pro ile devam ediyoruz. Sony Vegas Pro programı ne işe yarar? Sony Vegas Pro Nedir? sorularının cevapları bu yazımızda. Sony Vegas Pro ne demektir? Hepsini aşağıda bulabilirsiniz. Sony Vegas Pro doğrusal olmayan (non-linear) video düzenleme sistemleri için üretilmiş bir yazılımdır. Orijinal olarak Sonic Foundry tarafından çıkarılsa da, daha sonraları Sony Creative Software tarafından satın alınıp tekrardan hazırlanmıştır.

İlk başta bir ses editörü olarak hazırlanan Sony Vegas Pro, artık bir kurgu programı olarak tanınmaktadır. Programın en son sürümü olan Vegas Pro 13, 7 Nisan 2014’te çıkmıştır ve daha profesyonel bir çizgiye yaklaşmıştır.

sony-vegas-pro-nedir

Vegas Pro 13’te video ve ses prodüksiyonunun yanı sıra Blu-ray diskler yaratabilir ve çeşitli görsel efektler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Sony Vegas Pro’nun bir de daha basit işlere yönelik olan Sony Vegas Movie Studio sürümü vardır. Movie Studio’da profesyonel araçlar yer almamaktadır. Sony Vegas Pro’yu Windows Vista ve sonrasında çıkan her Microsoft işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

Ayrıca deneme sürümü de yer almaktadır.

1 YORUM

  1. Sony vegas şahsen benim de severek kullandığım bir programdır, güzel makale olmuş elinize sağlık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.