Ana sayfa Akıllı Telefon Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

PAYLAŞ
Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı! Akıllı telefonlarda en iyi kamerayı üreten Sony’nin Xperia X cihazları ABD pazarında satışa çıkıyor.

Teknolojinin önde gelen şirketlerinden Sony akıllı telefon pazarında bir türlü istediği verimi alamıyor. Şirket her yıl farklı satış stratejileri geliştirse de yinede belirlenen hedefin üzerinde satış sağlanamıyor. Bu yıl ise Sony, yine bir pazarlama stratejisi üreterek Xperia Z model akıllı telefonlarının üretimini durdurup Xperia X adındaki yeni amiral gemilerine ağırlık vermişti. Xperia Z modellerine göre daha geliştirilmiş ve üstüne katmış bir şekilde üretilen Xperia X, Sony tarafından kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

Şubat aylarında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC 2016) etkinliğinde ortaya çıkan Xperia X üyesi üç telefonun hepsi (Xperia XA, Xperia X ve Xperia X Performance) 5.0 inç ekrana sahip. Sony tarafından tanıtılan bu telefonların yanı sıra daha büyük ekranlı 6.0 inçlik Sony Xperia XA Ultra adındaki akıllı telefonda yerini almıştı.

Sony cephesinden tanıtılması beklenen telefonlar tanıtıldı. Pazardaki yerini aldı ve sıra akıllı telefon pazarının en büyük olan ülkeleri Amerika’da ne zaman satışa sunulacağı merak ediliyordu. Uzun bir süredir akıllarda olan bu sorunun cevabı sonunda netlik kazandı. Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

Sony Xperia X Amerika’da Satışa Çıktı!

Sony Xperia X Satış Fiyatı Ne Kadar?

Amerika’da satışa sunulan telefonların pazardaki fiyatı ise Xperia XA’dan Xperia X Performance’a kadar değişiyor. Fiyatlar şu şekilde:

– Xperia XA 279.99$
– Xperia XA Ultra 369.99$
– Xperia X 549.99$
– Xperia X Performance 699.99$

B&H ve Best Buy gibi perakende satış yapanlar üzerinden alınabilecek akıllı telefonlar için Amerika’daki dağıtım tarihleri ise şu şekilde; Xperia X 26 Haziran, Xperia XA ve Xperia X Performance 17 Temmuz ve Xperia XA Ultra 24 Temmuz tarihlerinde kullanıcılarla buluşacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.