Ana sayfa Akıllı Telefon Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

PAYLAŞ
Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı

Bu yılın merakla beklenen cihazları arasında yer alan fiyat-performans ürünü olması düşünülen Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı! İşte detaylar.

Sony tarafından 2017 yılına özel olarak çıkarılması beklenen Sony Xperia XA2 modeline ait yeni görüntüler sızdırıldı. MWC 2017’de tanıtılması beklenen cihaz, çalışır halde sızdırıldı. G3121 kod numaralı akıllı telefon, Sony tarafından 2017 yılında çıkarılacak ve fiyat-performans segmentinde yer alacak.

Cihazın isminin ne olacağına dair henüz net bilgiler olmasa da, bazı kaynaklar Sony Xperia XA2 adıyla görüntüler sızdırdı. Sızdırılan görseller de cihazın kasası ve aynı zamanda ekran boyutu dikkat çekiyor. Ayrıca kamerasının dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Zaten sızıntılara göre cihaz kamerası ve aynı zamanda ekran boyutu ile dikkat çekecek. Bu yüzden de fiyatına göre kendi segmentindeki en iyi cihazlar arasında yer alacak.

Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı!

En çok merak edilenlerden bir tanesi de Sony Xperia XA2 özellikleri ve fiyatı ne olacak konusuydu. Bu konuda yeni sızıntıları karşımıza çıktı. En merak edilenler de cevaplandı. Sony Xperia XA2 adıyla tanıtılması beklenen cihaz, MediaTek Helio P20 işlemciden güç alacak. Cihazda 5.2 inçlik 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ekran yer alırken, 4 GB Ram ve 64 GB dahili depolama ise cihazı oldukça farklı kılacak.

Xperia XA2 iki farklı model olarak karşımıza çıkacak. Diğer modelin 5 inç ekran boyutu ve aynı zamanda 3 GB Ram, 32 GB dahili depolama ile tanıtılacağı kulüslerde dolanıyor. Cihazda 23 Megapiksel arka, 16 Megapiksel ön kameraya yer verilecek. Sony Xperia ailesinin tasarımıyla benzerlik göstereceği de bilinenler arasında.

Sony Xperia XA2 Fiyatı Ne Olacak?

Baktığımız zaman diğer modellere nazaran fiyat – performans sınıfında yer alacağını söylemek mümkün. Bu konuda Sony tarafında uzun zamandır çalışmalar yapıldığı biliniyordu. Akıllı telefon pazarında daha fazla kullanıcıya hitap etmek açısından, bu şekilde bir strateji yapılabilir. Bu da cihaz satışlarını olumlu yönde etkileyebilir.

Sony Xperia XA2 Fiyatı Ne Olacak? sorusunun cevabı olarak net bir sızıntı yok. Ancak güvenilir kaynaklara göre, 1.500 – 2.200 TL arasında yer alacak. Bu da özelliklere göre oldukça ideal bir fiyat demek aslında.

Cihazın ilk sızıntıları sonrasında bir de çalışır halde videosu sızdırıldı. Sony XA2 prototipinin yer aldığı videoda, cihaz çalışır halde karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla aslında bir çok sorunun cevabı da yukarıda yer alan video ile beraber cevaplanıyor. Tasarım olarak daha önceki modellere göre farklı bir tasarım yer almayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.