Ana sayfa Akıllı Telefon Sony Xperia Z2 Ne Zaman Duyurulacak?

Sony Xperia Z2 Ne Zaman Duyurulacak?

PAYLAŞ

Xperia serisi akıllı telefonları ve tablet bilgisayaları ile Android işletim sistemli cihazlar arasında kayda değer bir önemi bulunan Sony’nin bir sonraki amiral gemisi Xperia Z2 ile ilgili bazı gelişmeler var.

Bu haberin kaynağının ünlü Twitter kullanıcısı evleaks ve AndroidSaS isimli internet sitesi olduğunu belirtelim. İki kaynakta da Xperia Z2’nin Şubat ayında lanse edileceği bilgisi yer alıyor.

Önümüzdeki ay düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresinde beklenen bu duyuruyla ilgili Sony tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor ancak söz konusu cihaz olan Xperia Z2’nin sahip olacağı teknik özellikler oldukça önemli.

5.2 inç 2K çözünürlükte ekrana sahip olacağı ileri sürülen Xperia Z2’nin 20.7 megapiksellik bir kameraya sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında. Qualcomm’un Snapdragon 800 yonga seti 2560 x 1440 çözünürlükte nasıl bir performans sunacak bilinmiyor ancak bu cihazın 3700 mah gücünde bir pile de sahip olacağı şimdiye kadar verilen ilk bilgiler arasında. 2K çözünürlüklü ekranları Çin’li üreticiler tarafından son aylarda görmeye alıştık ancak ilk kez tanınmış bir markanın bu işe kalkıştığını görüyoruz. Son olarak Xperia Z2’nin de diğer çoğu Sony akıllı telefon gibi suya ve toza karşı dayanıklı olacağını belirtelim. Sony Xperia Z2 hakkındaki gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.