Ana sayfa Akıllı Telefon Sony Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra’nın Özellikleri Sızdırıldı

Sony Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra’nın Özellikleri Sızdırıldı

PAYLAŞ

Sony Xperia Z4 Compact ve Sony Xperia Z4 Ultra‘nın özellikleri internet dünyasına sızdırıldı. Yine de şimdilik bunlar söylentiden ibaret.

Gelen bilgilere göre Xperia Z4 Compact 4.7 inçlik ekranı koruyacak (Z3 Compact da ayı boyuttaydı) fakat ekran çözünürlüğü 720p’den 1080p’ye arttırılacak. Aynı zamanda cihazda Snapdragon 810 işlemci ve 3GB bellek bulunacak.

Xperia Z4 ailesi ile ilgili geçtiğimiz haftalarda farklı haberleri sizlere aktarmıştık. İlgili haberlere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz :

xperia8-578-80

Z4 Compact’ın hafıza alanı ise 32GB ve arka kamera 20.7 megapiksel çözünürlüğünde. Aynı zamanda IP68 su ve tozdan koruyucu sertifikaya ve LTE Cat 9 desteğine sahip. Bunlar şimdiye kadar kesinlikle etkileyici özellikler ama neredeyse Xperia Z4’ün normal modeli kadar güçlü olması garip.

Bunları hesaba katınca, söylentilere dikkatle yaklaşmak gerekiyor çünkü Sony’nin compact bir akıllı telefonunu Xperia Z4’ün normal modeli kadar güçlü yapması pek akıl kârı değil.

Sony Xperia Z4 Ultra ise daha da dikkat çekici. Bu akıllı telefonda da 6.44 inç büyüklüğünde ekranın 1440×2560 çözünürlüğünde geleceği söyleniyor. İşlemci ve bellek boyutu olarak ise Xperia Z4 Compact ile aynı gözüküyor. Daha önceki söylentiler ise farklıydı çünkü o zaman da ekranın daha küçük (5.9 inç), bellek ve işlemcinin ise daha güçlü (4GB ve Snapdragon 805) olacağı söyleniyordu.

Şimdilik beklemekten başka çaremiz yok gibi duruyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.