Ana sayfa Akıllı Telefon Sony Xperia Z4’ün Model Numarası Belli Oldu : E6533

Sony Xperia Z4’ün Model Numarası Belli Oldu : E6533

PAYLAŞ

Sony’nin beklenen amiral gemisi Xperia Z4 kesinleşti. Endonezya’da Xperia Z4 sertifika alırken görüldü ve Xperia Z4’ün model numarası ne olacak sorusu da böylelikle cevaplanmış oldu. Sony Xperia Z4 E6533 model numarası ile sertifikasyon sürecinde adeta yakalandı.

Sertifika alım işlemleri, cihazların SAR değerlerinin, içerdiği donanımları belgelemenin resmi yolu. Dolayısıyla akıllı telefonların neredeyse hepsi bu sertifikalı almak zorunda. Cihazlar genellikle Amerika’dan sertifika alırken ortaya çıkıyor fakat bu sefer kaynak Endonezya oldu. Aşağıda bu sertifikaya ait bilgileri görebilirsiniz.

Aşağıda yer alan sertifika başvurusunda ortadaki cihazın model numarası E6533 olarak görünüyor. Bu belgenin Xperia Z4‘e ait olduğunu ispatlayan şey zaten bu model numarası. Sony’nin kendi akıllı telefonlarının model numarası belli bir harf ve yıl ilişkisine göre ilerliyor. Örneğin geçen yıl piyasaya çıkan Xperia Z3 modelinin model numarası D65xx şeklindeydi. Buradaki “D” harfi 2014 yılını simgeliyor. Ondan önceki yıl yani 2013’te ise “C” harfiyle başlayan model numaraları kullanılıyordu.

xperia-z4-model-numarasi-E6533-olacak

Yukarıda yer alan görselde ise E6533 model numarasını görüyoruz. “E” harfi 2015 yılını simgeliyor. 65 ile başlayan model numarası ise bu cihazın Xperia Z4 olduğunu bizlere gösteriyor. Diğer 2 cihazın hangi modellere ait olduğuna ilişkin şimdilik sadece tahmin yapabiliriz. Xperia Z4 Compact gibi farklı boyutlardaki modellere ait olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.