Ana sayfa Akıllı Telefon Sony, Xperia Z4v’yi Duyurdu!

Sony, Xperia Z4v’yi Duyurdu!

PAYLAŞ

“Break the rules” sloganıyla basına verilen Xperia Z4v, Z4’ten biraz farklı özelliklere sahip olacak. Sony’nin son akıllıları ile piyasada farklı bir çizgide ilerlediğini de hatırlatalım. Z4’te full HD ekran kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Sony, küçük bir sürpriz yaparak Z4’ün Verizon modelinde qHD ekran kullanmaya başladığını duyurdu. Yani Sony Z4v, qHD ekran ile gelecek ilk Sony akıllısı!

Teknik detaylar açısından pek değişikliğe uğramamış cihazın sınırlı kitle için satışa duyurulmasının ardında qHD ekranların Snapdragon 810 ile nasıl bir performans sergileyeceğinin bilinmiyor olması olabilir. Hatırlarsanız Snapdragon 810 ısınma problemleri ile akıllı telefon devlerine ciddi yaralar aldırmıştı. Yüksek enerji gerektiren qHD ekranların batarya canavarı olacağı aşikar fakat Sony cephesi bunun için pek bir şey yapmış sayılmaz. Z4’teki bataryayı 2930 mAh’tan Z4v’de 3000 mAh’a çıkarmakla yetinmiş gibi gözüküyor ilk etapta.

Pratikte 2 gün boyunca kullanımda idare eden Z4 ile Z4v’nin yarışamayacağını şimdiden söylemek mümkün. Özellikle Snapdragon 810 ile şimdiden bir hayal kırıklığı olabileceğini söyleyebiliriz. Verizon’da satışa sunulacağını tekrardan hatırlatalım yani bu cihaz ülkemize şu şartlar altında gelmeyecek ve satışı olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.