Ana sayfa Akıllı Telefon Sony’den 4 Yeni Akıllı mı Geliyor?

Sony’den 4 Yeni Akıllı mı Geliyor?

PAYLAŞ

Son nesil Android işletim sistemli akıllıların neredeyse hepsinde Snapdragon 810 çipseti bulunuyor, bunu hepimiz biliyoruz. Ve firmalara Snapdragon 810 çipsetinin fazlaca dert çıkardığını da biliyoruz. Bu yüzden Sony ve yanında birçok firma amiral cihazlarını erkenden çıkarabilir. Kullanıcı yorumları ise Snapdragon 810’a daha fazla dayanılamayacağı yönünde. Yani gözlerimiz kısa bir zaman içerisinde yine şenlenecek. İlk olarak Sony’den haberler gelmeye başladı.

Uzak Doğu’nun ünlü teknoloji-bilim haber sitelerinden olan Zabua, Sony’nin farklı akıllılar üzerinde çalıştığını sızdırdı. Görsele göre şu an dört farklı akıllı test aşamasında. Bu akıllıların kod isimleri: ‘Seahawk Rex PQ, Eagle Rex AP, Seahawk Gina AP, Eagle Rilads AP’

sonytest

Elimizde yalnızca bir görsel ile yetinmek zorundayız. Gelecek CES ve MWC fuarlarında belki boy gösterecek olan akıllılar bunlardır, bilemeyiz. Fakat emin olduğumuz tek konu var, Snapdragon 810 çipsetinden Apple dışında tüm firmaların ağzı yandı. Hatırlarsanız 2-3 yıl önce Nvidia Tegra 3 çipsetlerde buna benzer bir sıkıntı vardı ve bu sorun sonrası Nvidia pazardan gayrı resmi silindiğini söylememiz yanlış olmaz. Umarız ki, Qualcomm’un da başına böyle bir şey gelmez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.