Ana sayfa Mobil Sony’nin Bulut Tabanlı TV Servisi Faaliyete Geçiyor!

Sony’nin Bulut Tabanlı TV Servisi Faaliyete Geçiyor!

PAYLAŞ

Sony’nin yeni bulut tabanlı TV servisi PlayStation Vue Sony tarafından duyuruldu. Beta versiyonuyla yayında olan PlayStation Vue, şimdilik davet sistemiyle kullanıcılara deneyim kazandıracak. Bulunduğumuz Kasım ayı içerisinde de ABD’de yayın hayatına geçecek ve öncelikle PS3, PS4 kullanıcıları bu servisten faydalanacak. Daha sonralarda ise Apple ürünleri, Sony ve diğer Android akıllı cihazlarda kullanıma sunulacak.

PlayStation Vue’de ABD hatta dünyada güçlü ve saygın Discovery, Fox, CBS, NBC Universal, Viacom, Scripps Networks gibi şirketlerden, FX, Fox’ın spor kanalları, NBC, Bravo, Food Network, Comedy Central, Nickelodeon‘a kadar 75 civarında kanal  yer alıyor ve izleyicilere dolu bir içerik sunuyor.

Bunun yanı sıra Sony Playstation Vue, Amerikan televizyon kanallarının canlı yayınlarını internet üzerinden izletebilme ve seç-izle, tekrar izle gibi özelliklerde söz konusu olmakta.

Playstation-Vue

Türkiye’de de bu sisteme benzer olarak Digitürk Play, Tivibu gibi hizmetleri gösterebiliriz. Türkiye demişken aklınıza “peki bu Vue Türkiye’ye ne zaman gelecek” sorusu takılmıştır. PlayStation Vue, içerik haklarına bağlı bir sistem. Yani ABD dışına Avrupa’ya bile yayılıp yayılmayacağı bilinmez iken Türkiye’ye geleceği konusunda da herhangi bir fikrimizi belirtmemiz mümkün olmuyor.

PlayStation Vue’nin fiyatı ticari lansman yapıldığında açıklanacak. Ve bu servisin sözleşme tabanlı abonelik yerine aydan aya ödemeli sistem ile çıkacağı belirtilmekte.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.