Ana sayfa Sektörden Sosyal medya analiz şirketi Topsy, Apple’ın bünyesine katılıyor

Sosyal medya analiz şirketi Topsy, Apple’ın bünyesine katılıyor

PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta Apple, PrimeSense’i Bünyesine Kattı başlığında paylaştığımız gelişmede, Apple’ın yeni satın aldığı PrimeSense isimli şirkete yer vermiştik. Apple satın alımlara devam ediyor ve bu seferde bir sosyal medya analiz şirketini bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Topsy, kullanıcıların sosyal ağlardaki paylaşımlarını inceleyen, firmaların sosyal medya kampanyalarını yürüten ve ağırlıklı olarak analiz – rapor hazırlayan bir firma. Bu yönüyle Topsy‘e baktığımızda Apple ile fazla ilişki kurulduğu söylenemez. Ancak uzmanlar bu satın almanın amacının iTunes’a kadar uzandığı yönünde bir görüşe sahip.

Apple tarafından gelen resmi açıklamada Topsy ile aralarında olan satın alımı doğrulandı. Ancak Topsy‘i nasıl kullanacaklarına ilişkin bir bilgi verilmedi. Söz konusu satın alımın 200 milyon dolar karşılığında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Apple, müzik dinleme ve satım işlemlerinde uzun zamandır dünya devi. Böyle bir hamlenin sebebi Apple’ın önümüzdeki dönemlerine ilişkin planları. Sosyal ağlar ve müziği birleştirme yönünde planları olduğunu tahmin ettiğimiz Apple’ın Topsy isimli firmayı nasıl kullanacağını hep birlikte göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.