Ana sayfa Sosyal Medya Sosyal Medya Bu Görseldeki Tuhaflığı Konuşuyor!

Sosyal Medya Bu Görseldeki Tuhaflığı Konuşuyor!

PAYLAŞ
Sosyal Medya Bu Görseldeki Tuhaflığı Konuşuyor!

Bir arkadaş grubunun çektiği fotoğraf, paylaşıldıktan sonra bir tuhaflık ortaya çıktı. Sosyal Medya Bu Görseldeki Tuhaflığı Konuşuyor! İşte o fotoğraf!

İnternette bu zamana kadar bir çok fotoğraf yayınlandı. Bu fotoğraflardan bazılarında renk aldanması yaşarken, bazılarında ise dikkatsizliğin kurbanı olduk. Sosyal medyanın bu haftaki konusu, 6 kız arkadaşın birlikte çektiği fotoğraf. Bu fotoğrafa ilk baktığınız da olayı anlamayabilirsiniz. Ancak sosyal medyanın gündemine oturmasının sebebi, fotoğrafta 6 bayan yer alırken, 5 çift bacak sayılması. Bu fotoğrafa dikkatli bakın. Görseldeki kızlardan birinin neden bacağı eksik sorusunu cevaplayın.

Görsele ilk baktığınızda bu arkadaşların sadece 5 çift bacağı olduğunu görüyorsunuz. Ancak asıl soru burada başlıyor. Normalde toplamda 12 bacak saymamız gerekirken nasıl oluyor da 10 sayıyoruz? Görselde 6 kız yer alıyor. Sosyal medyanın dikkatini çeken bu görsel çok kısa bir süre içerisinde popüler olmaya başladı.

Sosyal Medya Bu Görseldeki Tuhaflığı Konuşuyor!

Kız kıza fotoğraf çeken bu arkadaş grubunun, son zamanların en popüler fotoğrafına sahip olmaları farklı bir duygu olsa gerek. Bu görseldeki bacakları saydığımızda beynimizin bize bir oyunu mu var? Yoksa ilüzyon mu? Sosyal medya da son zamanların en dikkat çekenleri arasında yer alan fotoğrafta herhangi bir oynama yok.

Fotoğrafı çeken kişinin sonradan olayı fark etmesi ile fotoğraf sosyal medya da milyonlarca tıklanmaya ulaşıyor. Instagram, Twitter ve Facebook başta olmak üzere bir çok mecrada konuşulan bu kızları doğru sayarken, neden bir çift bacağı eksik sayıyoruz? Bu soruyu kendi kendinize cevaplamaya çalışın. Daha sonrasında ise görseli büyülterek tekrardan anlamaya çalışın. 2. defa baktığınızda durumu fark edeceğinizi sanıyoruz.

Merak edenler için bu görselin asıl sırrını açıklayalım. Görselde yer alan soldan ikinci kızın bacakları, soldan birinci kızın bacaklarının arkasında kalmış. Dolayısıyla aynı renk pantolon giyen bu kızların bacakları da fotoğrafta karışmış. Sayarken 5 çift bacak görmemizin asıl sebebi de bu diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.