Ana sayfa İnternet Sosyal Medyada 2015’in “EN”leri Belli Oldu!

Sosyal Medyada 2015’in “EN”leri Belli Oldu!

PAYLAŞ
sosyal-medyada-2015in-enleri-belli-oldu

Günümüzde sosyal medyanın gücü inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Öyle ki hemen hemen hepimizin en az bir adet sosyal medya hesabı var ve git gide akıllanan teknolojilerin ceplerimize girmesi ile birlikte gittiğimiz her yerden sosyal medya hesaplarımızı akıllı cihazlarımız aracılığı ile kontrol edebiliyoruz. Hâl böyle olunca sosyal medyanın gücünü küçümsemek olmaz. Sosyal medya analiz platformu olan Somera, 2015’in sosyal medyadaki “EN”lerini belirledi.

Sosyal medya gündemi takip etmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan bir tanesi. 2015 yılının gündemini de sosyal medya belirledi. 2015 yılında sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıkları şu şekilde; Özgecan Aslan cinayeti, 7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri, Paris saldırısı ve Ankara saldırısı.

sosyal-medyada-2015in-enleri-belli-oldu

Televizyon kanalları da izleyiciler ve kendileri arasındaki bağı güçlü tutmak için sosyal medya kullanmayı tercih ediyor. 2015 yılında da televizyon kanalları sosyal medyada oldukça fazla konuşuldu. İşte 2015 yılında sosyal medyada sırasıyla en fazla konuşulan televizyon kanalları; TV8, Kanal D, Fox TV, Star TV ve TRT 1.

sosyal-medyada-2015in-enleri-belli-oldu

Yerli dizilerin sosyal medyadaki performansına baktığımız zaman ise Türk halkının 2015 yılında romantik komedi türündeki dizileri tercih ettiğini görüyoruz. 2015’in sosyal medyadaki en çok konuşulan dizileri sırayla şu şekilde; Kiralık Aşk, Güneşin Kızları, Medcezir, Çilek Kokusu ve Poyraz Karayel.

sosyal-medyada-2015in-enleri-belli-oldu

Maçlar da sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Hemen hemen her maçtan sonra sosyal medyada alakasız yerlerde bile bir maç yorumuna rastlarsınız. 2015’in en çok konuşulan karşılaşmaları Beşiktaş – Liverpool, Balçova – Galatasaray, Beşiktaş – Trabzonspor, Beşiktaş – Club Brugge ve Fenerbahçe – Bursaspor oldu.

sosyal-medyada-2015in-enleri-belli-oldu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.