Ana sayfa Sosyal Medya Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesi Giderek Artıyor!

Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesi Giderek Artıyor!

PAYLAŞ

Son zamanlarda sıklıkla rastladığımız Pedofili haberlerine bir yenisi daha eklendi. Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesi Giderek Artıyor!

Geçtiğimiz gün sosyal medya da Pedofili ile ilgili bir çok haber döndü. Pedofili hakkında bir kaç bilgi verelim, daha sonrasında ise bu haberin detaylarına bakalım. Pedofili, bir nevi çocuk istismarlığıdır. Bir çok kişi, çocukların üstsüz fotoğrafını paylaşıyor. Bunun karşılığında para kazanan bile var. Özellikle de Deepweb tarzı yerlerde, çocukların üstsüz çekindiği fotoğraflar, videolar para karşılığında satılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Pedofili’nin ülkemizde de olduğunu gördük. Facebook aracılığı ile kendini model şirket olarak tanıtan insanlar, öncelikle çocuklardan gerekli bilgileri alıyor, daha sonrasında ise üstsüz fotoğrafını çekmemiz gerek. Ya da sen bize fotoğrafları at, biz bunları inceleyelim. Daha sonrasında seninle model anlaşması yapıp, sana ayda 10 bin TL kazandıracağız şeklinde sözler söyleyen Pedofili kişiler, çocukları bu şekilde kandırarak tuzaklarına çekiyor. Karşısındaki kişinin yaşına göre hareket eden kişiler, öncelikle profilleri inceliyor. Çocukların nelerden hoşlandığını vs. profillerini analiz ederek belirliyor. Daha sonrasında çocuğa göre farklı kelimelerle kandırmaya çalışıyor.

Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesi hakkında yapılan deneyleri vs. gördük. Yurtdışın da fazlasıyla rastlanan bu durum ülkemizde de gerçekleşince bu haberi sizlere duyurmak istedik. Çocuklar teknoloji içerisinde büyürken, bu denli tehlikelerin olması özellikle büyüklerin, Anne ve Babaların oldukça dikkat etmesi gereken unsurlardan. Teknoloji bir yerde olumlu yanlarıyla karşımıza çıkarken, bir yerde de olumsuz yönleriyle karşımıza çıkıyor. Anne ve babaların bu konuda oldukça temkinli davranması gerektiğini düşünüyorum ve “Bilge Kılkış” isimli bir Anne’nin dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal ağı Facebook’ta paylaştığı çocuğa karşı yapılan tuzağın fotoğrafları paylaşıyorum ;

Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesine Dikkat!Bilge Kılkış’ın yukarıdaki mesajından korkusunu anlayabilirsiniz. Oğluna gelen bir mesaj ile beraber bir çok anneyi etiketleyerek, aynı durumun başlarına gelmemesi için elinden geleni yapıyor. Kendisini Aydın Doğan’ın yeğeni olarak tanıtan “Oktay Decko Doğan” isimli kişi (Muhtemelen Sahte İsim) oğluna Pedofiliye dair bir teklif vermiş. Tabii ki bunu da dolandırıcılık yöntemi ile gerçekleştiriyor. Eğer ki Bilge Anne‘nin oğlu onunla iletişim kuramasaydı, belki de bu haberi farklı bir şekilde yapıyor olurduk. Sosyal Medyada Pedofili Tehlikesi Giderek Artıyor. Bunun son örneklerini incelemek için Şimdi geçelim Pedofili kişinin attığı mesajlara ;

İşte Pedofili bir kişinin küçük bir çocuğa attığı mesajlar ; 

pedofili 1Mesaj 2 ;

pedofili 3Mesaj 3;

pedofili 3

Mesaj 4 ;

pedofili 4Mesaj 5 ;

pedofili 6

Mesaj 6 ;

pedofili 6Mesaj 7;

pedofili 7Mesaj 8;

pedofili 8

Mesaj 9;

pedofili 9

Bu tarz konularda çok dikkat edilmesi gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü pedofili kişiler her yerde bulunuyor. Özellikle çocukların dijital aleme bu denli yaklaştığı bir çağda, bu şekilde tuzakların bulunması konusundan Anne ve Babaların gereken hassasiyetliği davranması gerekmekte.

Yukarıdaki isim sadece pedofilinin bir örneği. Yani bu ismin yanı sıra farklı isimlerle de çocuklara ulaşabilirler. Bunun için çocuklara, bu konuda bir kaç bilgi vermeli ve tanımadığı kişilerle konuşmaması gerektiğini öğretmeliyiz. Özellikle de sosyal medya kullanan bir çocuğunuz vs. varsa. Temkinli olmakta fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.