Ana sayfa İnternet Spartan Tarayıcıda Eklenti Desteği Olacak

Spartan Tarayıcıda Eklenti Desteği Olacak

PAYLAŞ

Microsoft’un Windows 10 lansmanında duyurduğu Spartan tarayıcıda eklenti desteği olacağı ortaya çıktı. Spartan uzantı desteği ile tıpkı diğer popüler tarayıcılar gibi geliştirilebilir olacak. Windows 10 içerisinde gelecek olan Spartan tarayıcı, masaüstü bilgisayarda, tablet bilgisayalarda ve akıllı telefonlarda yer alacak.

Twitter üzerinden Internet Explorer geliştirici hesabının kullanıcılarla yazıştığı sırada ortaya çıkan planlar aslında gizlenmiyormuş. Ancak henüz tarayıcı çok yeni olduğu için tabii ki yeni bir bilgi ve haber değeri taşıyor. Aslında Microsoft, Internet Explorer 11’te eklenti desteğine yer vermişti ancak pek tutulmamıştı. Spartan tarayıcı tıpkı Chrome ve Firefox gibi tüm platformlarda yer alacağı için eklenti desteği daha büyük bir önem taşıyor.

Microsoft’un ActiveX teknolojisiyle hazırlanan Spartan tarayıcı veya diğer adıyla Project Spartan‘ın ilk sürümünün 2015 yılının sonunda dağıtılacağı söyleniyor. Spartan tarayıcı ile Internet Explorer birlikte sunulacak ancak muhtemelen Internet Explorer’ın desteği kesilecek ve kullanıcılar Spartan tarayıcıya yönlendirilecek. Spartan tarayıcının Windows 8 ve Windows 7 sürümlerine geleceği şimdilik sadece umut ediliyor. Bize soracak olursanız Windows 10’a geçişi desteklemek için sadece Windows 10’da özgü bir tarayıcı olarak kalacaktır.

Spartan Tarayıcı Eklenti (Uzantı) Desteği

Spartan Nedir?

Spartan veya Project Spartan, Microsoft’un yeni internet tarayıcısıdır. Kendine has gezinme motoruyla Spartan tarayıcı, Windows 10’un içerisindeki varsayılan tarayıcı olacak. Spartan hakkındaki detaylı bilgilere Spartan Nedir? Spartan Ne İşe Yarar? başlığından ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.