Ana sayfa Apple Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

PAYLAŞ
Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Dünyanın en popüler müzik/şarkı platformu olan Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı! Apple Music’ten sonra Spotify’da durumlar nasıl? İşte detaylar.

Şarkı dinlemeden olmaz! Müzik ruhun gıdasıdır diyenlere özel platformlardan Spotify’ın Apple Music ile arasındaki rekabet git gide daha da artıyor. Apple’ın indirimleri ve kullanıcıları kendi platformu Apple Music’e çekme çabaları başarılı oldu mu?

Apple Music sonrasında Spotify’da durumlar nasıl? gibi sorular aslında bu yılın en çok sorulan sorularından birisiydi. Bu soruya Spotify tarafından resmi rakamlarla açıklık getirildi. Şirket tarafından açıklanan rakamlara göre Spotify’ın toplam ücretli abone sayısı kaç? sorusu da cevaplanmış oldu. Merakla beklenen soruların cevabı ile birlikte Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

Spotify Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

İsveç merkezli popüler müzik platformlarından Spotify uzun bir süredir hayatımızda yer edindi. Spotify bir yıl önce açıklanan verilere göre toplamda 75 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu belirterek, aylık aktif kullanıcı sayısını da açıkladı. Spotify’ın hayatımıza girmesi ile müzik tutkusu farklı bir noktaya geldi diyebiliriz. Yapılan son açıklamalara göre popüler platform aylık 100 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip. Bunun yanı sıra 100 milyon kullanıcının 70 milyonu Spotify servisini ücretsiz olarak kullanıyorken ücret ödeyen kullanıcı sayısı ise 30 milyon olarak yansıyor.

Spotify’da ücret ödeyip premium satın alanların sayısı tam 30 milyon diyebiliriz. Spotify’ın yakın rakiplerinden birisi olan Pandora’ya bakacak olursak resmi rakamlarına göre Pandora da kullanıcı sayısı 80 milyon olarak paylaşılmıştı. Spotify’ın bir diğer rakibi de Apple’ın popüler servisi : Apple Music. Apple’ın servisi geride bıraktığı bir yıl gibi kısa bir süre sonunda 15 milyon ücretli aboneye sahip durumda.

Spotify vs Apple Music Rekabeti Artıyor!

Spotify 30 milyon ücretli aboneye tam 8 yıl sonra ulaştı. Apple ile Spotify arasındaki rekabetin git gide arttığını gözlemlemek mümkün. Geçtiğimiz gün kampanyalarını duyuran Apple Music, Aile planı abonelik ücretlerinde değişime giderek 30 TL olarak ödenen aylık ücreti maksimum 6 kullanıcıya kadar 15 tl olarak belirlemişti.

Apple’ın sektöre girmesi ile beraber rekabet ortamının oluştuğunu ve Spotify kullanıcılarından Apple Music’e kayanların olduğunu da söylememiz mümkün. Spotify tarafında da bir takım çalışmalar yapıldığında, sektörde inanılmaz bir durum söz konusu olabilir. Apple’ın 7 yıl geriden gelip Spotify’ı yakalaması, Apple’ın başarısı mı? Spotify’ın başarısızlığı mı? bu soruları yanıtlamakta bir hayli zor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.