Ana sayfa Apple Spotify Hacklendi! Üyelik Bilgileri İnternete Sızdırıldı

Spotify Hacklendi! Üyelik Bilgileri İnternete Sızdırıldı

PAYLAŞ

Günümüzün en popüler müzik dinleme & portal servislerinden olan Spotify Hacklendi! Üyelik Bilgileri İnternete Sızdırıldı! Detaylar haberimizde.

Apple Music’in sektöre giriş yapması ve Spotify ile rakip olmasıyla beraber bir çok soru ortaya çıkmıştı. Spotify vs Apple Music karşılaştırması yaptığımız şu günler de, Spotify kısa bir süre önce hacklendi. Aralarında kullanıcıların hesap bilgilerinin tamamının yer aldığı yüzlerce üyelik internete sızdırıldı.

Pastebin adlı web sitesinde yayınlanan bilgiler gösterdi ki, Spotify’da yer alan bir güvenlik açığı sonrasında Spotify’da kullanıcı adları ve şifreler gibi giriş yapmak için gerekli bilgiler sızdırıldı. Daha öncesinde de bu tarz bir olay yaşanmıştı aslında. Spotify’da yaşanan hack olayı daha öncesinde de bir güvenlik açığı sayesinde gerçekleşmişti. 2015 yılının aralık ayında yine aynı sitede 130’dan fazla Spotify üyeliği yayınlanmıştı.

Spotify Hacklendi – Kullanıcılar İsyanda!

Spotify’daki güvenlik açıklarının devam etmesi ve tekrardan bu şekilde bir hack olayı yaşanması, bir anlamda firmanın güvenlik açıklarını ihmal etmesi anlamına da geliyor. Geçtiğimiz sene açıklanan rakamlara göre 65 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan müzik platformunun hala bu durumlardan muzdarip olması oldukça komik.

Spotify’da aylık üyelik planları yer alıyor. Kullanıcılar bu durumun ortaya çıkması sonrasında, satın aldığımız paketlerin fiyatları sanırım yeterli gelmiyor! Spotify hala hackleniyor! şeklinde isyanda bulundu. Aslında haklılar da, her ne kadar bizim bilmediğimiz bir Bu konular da Spotify’dan daha üstün olan Apple Music, Spotify’da yaşanan bu olay sonrasında yükselişe geçecektir diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.