Ana sayfa Yazılım Spotify, Mobil Cihazlarda Artık Ücretsiz!

Spotify, Mobil Cihazlarda Artık Ücretsiz!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Türkiye’ye hizmet vermeye başlayan Spotify, bugün düzenlediği bir etkinlikte mobil sektör için oldukça önemli bir karar açıkladı. Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik hizmeti veren firmalarından bir tanesi olan Spotify, mobil platformlarda artık tamamen ücretsiz hale gelecek. 20 milyon mevcut kullanıcıya hizmet veren Spotify’ın 3 farklı üyelik paketi bulunuyordu.

İlk üyelik paketi ücretsiz ancak uygulama içerisinde reklam gösteren paketti. Diğer iki paket ise aylık belirli ödemelerle reklamları kullanıcılara göstermiyor ve internet bağlantısı olmadan da müzik dinlemeye olanak tanıyordu.

New York merkezli şirketin bugün yaptığı etkinlikte söz alan ve sevilen CEO Daniel Ek, bundan sonra akıllı telefon ve tablet bilgisayalarda Spotify kullanımının tamamen ücretsiz olduğunu, ancak reklamların herkese gösterileceğini duyurdu.

Haberin ilk kısmında da bahsettiğimiz gibi 20 milyon aktif kullanıcısı bulunan Spotify’ın yalnızca 6 milyon kullanıcısı ücretli üyeliği tercih ediyor. Şimdi yapılan bu yenilik ile tüm kullanıcılara reklam gösterilerek bu hizmetin giderleri karşılanacak.

Ayrıca Daniel Ek, Spotify’ın açılacağı diğer pazarlardan da bahsetti. Mevcut durumda Türkiye’nin içerisinde bulunduğu yaklaşık 30 ülkede hizmet veren Spotify, 20 küsür ülkede kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Etkinlikte söylenilen ülkelerede hizmet verilmeye başlandığında Spotify 55 ülkede ücretsiz olarak müzik dinleme servisi sağlamış olacak.

Milyonlarca şarkı, güncel listeler ve kullanışlı şekilde kategorilenmiş şarkı listeleri ile Spotify, önümüzdeki dönemde giderek yaygınlaşacaktır. Son bir bilgi olarak etkinlikten kısa bir süre sonra kontrol ettiğimizde Türkiye için henüz bahsedilen yeniliğin gerçekleşmemiş olduğunu belirtelim.

2 YORUMLAR

  1. Spotify kampanya yaptığı zaman 1 liraya premium almıştım ve o günden beri ücreti dahilinde premium kullanmaktayım. Reklamsız dinlemenin keyfi bir başka ek olarak premium hesaplar cep telefonuna müzik indirme işlemi de yapabiliyor. Bu sayede internetimiz olmasa da şarkı dinlemeye devam edebiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.