Ana sayfa Uygulama Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor!

Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor!

PAYLAŞ
Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor

Dünyanın en popüler müzik platformlarından Soundcloud için düğmeye basıldı. Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor! İşte detayları.

Popüler müzik dinleme ve paylaşma platformlarından SoundCloud’a talip çıktı. Biliyorsunuz ki Apple Music ile rekabet içinde olan Spotify gelişeceğinin sinyallerini geçtiğimiz günler de vermişti.

Popüler müzik dinleme platformu Spotify, SoundCloud’u satın almak için adım atmaya başladı. Bu konuda titizlikle çalışmalar sürdüren firmanın amacı ise daha da büyüme gerçekleştirmek. Böylelikle en yakın rakibinden bir adım daha önde olabilir.

Spotify ile Apple Music arasındaki rekabet kıyasıya devam ediyor. Spotify’ın yaptığı büyük değişikliklere Apple tarafından yanıtlar veriliyor. Kampanyaların arttırılması ile beraber Spotify tarafında sessizlik hakimdi. Sonunda sessizlik bozuldu ve firma yetkilileri görüşmelere başladı. Artık Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor diyebiliriz.

Spotify SoundCloud’u Satın Alıyor!

Görüşmelerin başlaması ile beraber anlaşmalar onaylanırsa Soundcloud resmi olarak Spotify bünyesine katılmış olacak. Böylelikle piyasadan 1 rakip daha silinmiş olacak. İki platform arasında büyük yenilikler yapılarak Spotify’ın daha güncel olması sağlanacak. Aynı zamanda Podcast vs. için de Spotify’da önemli bir yenilikde karşımıza çıkabilir.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip Spotify, 40 milyon ücretli abonesiyle de dikkat çekiyor. Dünya da aktif olarak kullanılan Spotify’in Soundcloud hamlesi sektörde büyük değişiklikler yaratabilir.

Podcast mbaşta olmak üzere bir çok müzik yapımcısının da aktif olarak kullandığı Soundcloud, amatör müzik yapımcılarının da göz bebeği konumunda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.