Ana sayfa Mobil Starbucks’ta Mobil Sipariş Dönemi Başlıyor

Starbucks’ta Mobil Sipariş Dönemi Başlıyor

PAYLAŞ

Starbucks, yalnızca satış noktaları ile müşterilerine hizmet vererek kendini sınırlandırmak istememesi ile birlikte uzun bir süredir sipariş hizmetleri ile ilgili çalışmalarını sürdürüyordu. Şimdi ise Starbucks yeni geliştirdiği bir uygulama ile mobil cihazlar üzerinden müşterilerin uzun kuyruklar beklemesinin önüne geçerek önceden sipariş verebilme sistemini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Mobile Order & Pay adı verilen bu mobil uygulama ile birlikte iPhone kullanıcıları artık Starbucks şubelerine gitmeden önce siparişlerini verebilecekler ve böylelikle sipariş verirken beklenen uzun kuyruklardan kurtulmuş olacaklar.

Starbucks Square Ap Photo: Alex Washburn / Wired

Şimdilik bu uygulamanın yalnızca iOS kullanıcıları için hayata geçirileceğini not olarak düşelim ancak kısa bir süre içerisinde Android ve Windows Phone kullanıcıları için de geleceğinin altını çizmekte fayda var.

Uygulama henüz yeni çıkmak üzere olduğu için sadece ABD‘nin Portland eyaletinde aktif olacak ve 2015 yılı içinde önce tüm ABD daha sonra başarılı olması durumunda tüm dünya ülkeleri için hayata geçirilecek gibi gözüküyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.