Ana sayfa Oyun Steam Çöktü: Dünya Genelinde Steam’e Erişilemiyor!

Steam Çöktü: Dünya Genelinde Steam’e Erişilemiyor!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz saatlerde kış indirimlerini yayınladığımız popüler oyun platformu Steam Çöktü: Dünya Genelinde Steam’e Erişilemiyor! İşte Steam’in çökme nedeni!

,Dünyanın en popüler oyun platformu olan Steam’in geçtiğimiz saatlerde erişim problemleri sonrasında tamamen erişilememesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Biliyorsunuz ki şuradaki haberimizde sizlere Steam Kış indirimlerinin 1.gününde yer alan dikkat çeken oyunları paylaşmıştık. Her ne kadar Steam kış indirimlerinin 1.günü olsa da Steam geçtiğimiz günlerde çöktü. Steam Kış indirimlerinin olduğu şu saatlerde oyunculara üzücü haber geldi.

Bir çok oyuncudan gelen haberlere ve aynı zamanda bizim denemelerimize bakarsak, Steam Çöktü! Dünya Genelinde erişim problemi yaşanan oyun platformu konusunda henüz resmi açıklamalar yapılmasa da bir farklı kaynaklardan teyit ettik.

Steam Çöktü: Dünya Genelinde Steam’e Erişilemiyor!

Steam’in internet sitesine ve uygulamasına giriş yapmak istediğimizde hatalar ile karşılaştığımız söyleyelim. Steam’in çökmesinin neden kaynaklandığına dair henüz açıklamalar yok. Her ne kadar açıklama yapılmasa da tahmin etmek zor değil.

Oyun platformu Steam’e (steamcommunity.com) girişlerde bir çok kullanıcının karşılaştı hata buna benzer bir şekilde.

İnternette yapılan paylaşımlara göre Steam kış indirimleri 1.gün olması dolayısıyla oyuncuların platforma aniden giriş yaptı. Bu girişlerden sonra ise Steam Dünya genelinde erişilemedi. Dolayısıyla şu an itibari ile girişlerde sıkıntılar yaşandığını belirtelim.

Edit 20:24 : An itibari ile Steam’in tüm sunucuları Offline olmuş durumda. Ayrıca Steam’e ait olan bir çok platforma girişlerde kesilmiş durumda.

Şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı için net bir şey söyleyemiyoruz. Ancak muhtemel sebeplerden birisi de indirimlerin yapılması. Bunun yanında hackerların hedefinde olan platform, bir saldırı daha almış olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.