Ana sayfa Rehber Steam Hesabı Nasıl Gizlenir?

Steam Hesabı Nasıl Gizlenir?

PAYLAŞ

Steam’i kullanan birçok kişi gizlilik sorunları yaşıyor. Steam hesabını nasıl gizleyeceğinizi anlatacağız. Kimisi profilinin başkaları tarafından görünmesini istemezken, kimisi de sahip olduğu oyunları gizleyip görmemek istiyor. Peki, Steam hesabı nasıl gizlenir? Gelin anlatalım.

Steam hesabınızı gizleyerek, Envanter bölümünüzde sahip olduğunuz eşyalar için pazarlık teklifleri almaya bir son verebilirsiniz. Veya oyunda size kafayı takan birinin size ulaşmasına engel olabilirsiniz. Yaşadığınız il, adınız, diğer sosyal ağ hesaplarınız hepsi Steam profilinizde bulunabiliyor. Sadece arkadaşlarınızın bu bilgileri görmesini sağlamak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Bunun için ilk yapmamız gereken kütüphanenizde bulunan bir oyuna sağ tıklayarak “Kategorileri ayarla” seçeneğine girmeniz. Orada zaten hemen altta “Bu oyunu kütüphanemden gizle” seçeneğini göreceksinizdir. Nasıl gözüktüğüne aşağıdaki fotoğraftan bakabilirsiniz:

oyungizle

Peki, profilinizi nasıl başkalarından gizleyebilirsiniz? Bunun için de “Ayarlar > Arkadaşlar > Değiştir > Gizlilik ayarlarım” dizinini izliyoruz. Burada birçok seçenek mevcuttur. Profil sayfanızı, yorum izinlerinizi ve envanterinizi düzenleyebilirsiniz.

steam-hesabi-gizleme

2 YORUMLAR

  1. Merhaba ben tamamen adımı gizlemek istiyorum yani arkadaş ekle kısmından mesela birisi beni arattı orda ben çıkmayım bu mümkün mü gizleyince yine çıkıyorum sadece profilim gizleniyor?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.