Ana sayfa Oyun Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi?

Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi?

PAYLAŞ
Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi?

Dünyanın en popüler oyun platformu olan Steam’de uzun süredir sıkıntılar yaşanıyor. Hackerların hedefinde ki Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi?

Oyun platformları arasında 1 numarada yer alan Steam bugün çökme yaşadı! Steamcommunity.com adresine yaklaşık 1 saattir erişim yapılmıyorken, kullanıcılar Steam’in sunucularında yaşanan bu sıkıntıyı sosyal medyada dile getirdi. Özellikle son zamanlarda bir çok oyunun Steam’e eklenmesi ve oyuncu sayısının artması ile Hackerların gözü Steam’e çevirilmişti. Steam’in ana sitesine değilde topluluk sayfasında sıkıntı yaşanması, bir açık mı bulundu? sorularını dile getirdi.

Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi?

Oyun platformlarından Origin’in zamanında saldırıya uğraması sonrasında şimdide Steam sunucularında sıkıntı yaşanıyor. Siteye giriş yapmak istediğinizde Service Unavailable hatasını alıyorsunuz. Bir çok kullanıcı Steam Topluluğu Sitesi Hacklendi Mi? sorusuna cevap arıyor. Şu anda resmi olarak bir açıklama yapılmadı. Ancak Steam’in sunucularına karşılık saldırıların yapıldığı bilgisi sosyal medya da konuşuluyor.

steam

Görünen o ki Topluluk sayfalarında bulunan bir açık sonrasında Steam sunucularına yoğun bir saldırı yapılıyor. Bu yüzden de topluluk sayfalarına giriş yapılmıyor. İlerleyen zamanlarda bir açıklama gelene kadar, iddiaların peşinden gitmekten başka bir durum yok maalesef.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.