Ana sayfa Oyun Steam Türk Lirasına Geçiyor

Steam Türk Lirasına Geçiyor

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük oyuncu platformlarından bir tanesi olan Steam, dün tüm kullanıcılara yolladığı bir e-posta ile Türk Lirası desteği vereceğini açıkladı. Şimdiye kadar Dolar üzerinden işlem yapan Türk kullanıcılar, kısa bir süre sonra Türk Lirası üzerinden işlem yapabilecek. Üstelik hesaba yüklü olan mevcut bakiyeler de kaybolmayacak.

Valve’nin yaptığı açıklamaya göre 21 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan bu güncellemeye kısa bir süre kaldı. Hesaplardaki mevcut bakiyeler, 21 Ekim günü güncel döviz kuru üzerinden TL’ye geçirilecek. Ancak daha sonraki işlemler için net bir bilgi verilmedi. Yani ilk gün hesap bakiyesi güncel döviz kuruyla çevrildikten sonra, sistem döviz kurunu sabit 2 TL mi alacak yoksa her gün mü güncellenecek belli değil.

steam-turk-lirasi-destegi-aciklama

Daha önce başka oyunların döviz kurunu sabit aldığını görmüştüm. Benzer şekilde akıllı telefonların uygulama marketlerinde de bir sabit döviz kuru söz konusu.

Bu ay içerisinde Türkiye için yapılacak güncellemenin yanı sıra diğer başka ülkelerin para birimine de Steam tarafından destek verilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.