Ana sayfa Oyun Steam’e Bitcoin ile Ödeme Sistemi Geliyor!

Steam’e Bitcoin ile Ödeme Sistemi Geliyor!

PAYLAŞ

Dünyanın en popüler oyun platformlarından olan Steam’e Bitcoin ile Ödeme Sistemi Geliyor! Yani Artık Steamden Bitcoin ile oyun satın alabileceksiniz.

Günümüzün en çok kullanılan oyun platformu Steam yeni bir güncelleme ile oyuncuların karşısına çıktı. Dünya da hala yasal olup olmadığı konusunda tartışmaların ateşlendiği Bitcoin, artık Steam’de ödeme sistemi olarak yer alacak. Valve, yaptığı açıklamalar da Bitcoin ödeme sistemini direk kendi sunucuları üzerinden değil, aracı sistemler ile gerçekleştireceğini belirtti.

Valve Steam’de yaptığı satışlar da Bitcoin’e yer vererek, bir anlamda ticareti de artırmış olacak. Oyuncuların satın almak istediği oyunları sepetine atacak. Daha sonrasında Bitcoin ödeme sayfasında tıp kı Paypal ile ödeme yapıyormuş gibi, Bitcoin ödeme sisteme yönlendirilecek. Bilgiler girildikten sonra, aracı firmaya bitcoin ödemesini yapıp, Steam sayfasına yönlendirileceksiniz. Böylelikle bu satışlar da Valve gerçek para kazanacak aracı firma da Valve aracılığıyla bitcoin kazanmış olacak.

Steam’e Bitcoin ile Ödeme Sistemi Geliyor!

steam bitcoinBitcoin ödeme sistemi gayet mantıklı olmuş. Hem Steam’deki ticareti arttırmak, hem de ellerindeki Bitcoin’i değerlendirmek isteyenler için fırsat olabilir. Tabii Bitcoin’in anlık değerinden mi yoksa aracı firmanın belirlediği değerinden mi işleme koyulacağı konusunda herhangi bir açıklama yok. Mantıklı düşünecek olursak, aracı firmanın belirli komisyonlarla çalışacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.