Ana sayfa Oyun Steam’e Türk Lirası Seçeneği Ekleniyor!

Steam’e Türk Lirası Seçeneği Ekleniyor!

PAYLAŞ

Valve’ın popüler oyuncu platformu Steam’de önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle son yıllarda büyük bir kullanıcı artışı yaşayan Steam platformu, bu büyümenin getirdiği sorumlulukları yerine getirmeye başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde basına kapalı olarak düzenlenen Steam Dev Days’te ülkemizi ilgilendirecek önemli bir karar açıklandı. Valve, planlar dahilinde 2014 yılı içerisinde Steam’e TL para birimi seçeneği ekleneceğini duyurdu. Ancak eklenen tek yeni para birimi Türk Lirası değil. Türkiye ile birlikte 10’dan fazla ülkenin para birimi yine Steam’e eklenecekler arasında.

Ancak tabii bu yeniliğin detayları henüz netleşmiş değil. Yerel para birimine destek veren yabancı servislerin nasıl bir hesaplama yapacağı, hangi döviz kurunu alacağı gibi önemli bilgiler kesinlik kazanmadı.

Örnek vermek gerekirse Apple’ın mobil uygulama marketi App Store’da da TL desteği mevcut ancak şu günlerde döviz kuru yükselmesine rağmen App Store fiyatlarında bir değişiklik yapılmış değil. Bunun tam aksi şekilde Microsoft’un Windows Phone uygulama marketinde döviz kuru uzun zamandır gerçek döviz kurundan yüksek alınıyordu.

Steam Dev Days’in tek konusu yeni para birimleri değildi. An itibariyle Steam’a kayıtlı 75 milyon oyuncu olduğu bilgisi de verildi. Özellikle 2013 yılının son çeyreğinde yapılan indirimler ve yılbaşı indirimleri sayesinde Steam oldukça kısa bir sürede 10 milyondan fazla kullanıcı bu 3 aylık süre içerisinde kazandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.