PAYLAŞ

SteelSeries’in mekanik oyuncu klavyesi Apex klavyeyi sizler için inceledik. SteelSeries Apex oyuncu klavyesi inceleme videomuz aslında diğer ekipmanlarla birlikte tek bir videoda. Bu yazıda genel olarak Apex klavye hakkında yorumlarıma ve inceleme videosuna ulaşabilirsiniz.

Klavye konusunda kalite benim için çok önemli. Konforlu ve kullanışlı bir klavyeyi ilk görüşte tanıyabiliyorum çünkü uzun zamandır editörlükle uğraşmaktayım. Apex klavyeyi çok uzun süre kullanmamış olsam da oyun içi kullanımı ve yazı yazma gibi standart kullanım koşullarında klavyeyi test etme şansı buldum.

Klavyenin teknik detaylarına videodan ulaşabilirsiniz ancak genel olarak şunu söylemem gerek. Klavye, bilgisayarda en çok temas halinde bulunduğumuz donanım. Dolayısıyla kalite çok önemli. Bu noktada fiyat benim için önemli değil çünkü kaliteli bir klavyenin en az 3 sene ömrü oluyor. Şuan kullanmakta olduğum klavye SteelSeries Apex‘in kalitesinde olmasa bile 3. senesini doldurdu ve halen daha sorunsuz olarak çalışıyor.

SteelSeries Apex‘e ilk dokunduğum andan itibaren kalitesini hissettim. Büyüklüğünün yanında oldukça sağlam bir his veriyor ve mekanik klavye olmasına karşın kabul edilebilir bir ses çıkarıyor. Ayrıca sizin için klavyenin ışıklandırması önemliyse bu konuda Apex‘in binlerce kombinasyonu olduğunu söylemeliyim. Klavye 5 parçaya bölünüyor ve her bölüme ayrı renk atamaları yapabiliyorsunuz.

SteelSeries Apex Oyuncu Klavyesi İnceleme Videosu

Özelleştirilebilir şekilde klavyenin sol tarafında ve üzerinde 22 adet tuş bulunuyor. Bu 22 tuşun haricinde ise 4 farklı mod tuşu var. Yani toplamda 88 farklı atama yapabileceğiniz tuş var. SteelSeries Engine isimli yazılımdan bu tuşları kolaylıkla özelleştirebilir ve makro atamaları, ayarlamaları yapablirsiniz.

SteelSeries Apex mekanik oyuncu klavyesi 300-400 TL aralığında bir fiyatla satın alınabiliyor. Düşük tepkime süresi, kalitesi, ışıklandırması, atanabilir tuşları, üzerinde yer alan 2 adet USB portu ile SteelSeries Apex bana kalırsa fiyatını hak eden bir klavye. Fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SteelSeries Apex Oyuncu Klavyesi Fotoğraf Galerisi

3 YORUMLAR

  1. Ben apexi normal oyuncu klavyesi diye biliyorum. Yanlisim varsa duzeltin bende arastiriyorum almak icin ama mekanik olmadigini soyluyorlae cogu sitede ve kendi sitesinde de boyle bir bilgi yok. Yalniz m800 modeli mekanik

    • Evet bu konuda bende elle tutulur bir bilgi göremedim o yüzden mekanik olacağını tahmin ettim ve bu şekilde yorumladım. Haklısınız bu konuda. Ama sorun değil, önemli olan kullanım kolaylığı :)

  2. merhaba bende apex klavye aldım yalnız wındows baslat tusunu bı turlu calıstıramadım boyle bır problem mı var bu klavyede hanı kılıtleme gıbı bırseymı oldu acaba nasıl cozebılırım bunu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.