Ana sayfa İnceleme SteelSeries Rival Oyuncu Faresi İnceleme – Video

SteelSeries Rival Oyuncu Faresi İnceleme – Video

PAYLAŞ

Oyuncu ekipmanları incelemeye devam ediyoruz. SteelSeries Rival oyuncu faresininin videolu incelemesini ilk videoda sizlerle paylaşmıştım ancak yazı olarak da Rival mouse hakkında yorumlarımı yazmak istedim. İnceleme videosuna ve yorumlarıma yazı içerisinden ulaşabilirsiniz.

Rival mouse, SteelSeries’in orta segmentine yerleştirilmiş bir oyuncu faresi. Ülkemizdeki satış fiyatı 190 – 220 TL arasında. Bu fiyat segmentinde çok sayıda fare bulmanız mümkün. Ben yaklaşık bir senedir Logitech G300 kullanıyorum çok daha uygun fiyatlı ve bana kalırsa çok daha özelleştirilebilir bir fare. Rival fareye baktığımızda ise çok daha sade bir yapı bizleri karşılıyor. Yani bir farenin standart hali diyebiliriz. Ek olarak sadece 2 adet özelleştirilebilir tuş konumlandırılmış. Üst tarafta yer alan CPI (DPI veya hassasiyet değeri) tuşunu saymıyorum o zaten olmak zorunda.

Ancak Rival farenin farkı malzeme kalitesinde, hassasiyet değerinde ve tepkime süresinde. Rival farenin hassasiyet değerini 50 – 6500 arasında belirleyebiliyorsunuz. Bu oldukça zengin bir aralık muhtemelen ihtiyaç duyduğunuz hassasiyet değerini bu aralıkta rahatlıkla bulabilirsiniz. Ek olarak yerleştirilen 2 özelleştirilebilir tuşu da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 1 ms tepkime süresi ise yine beni etkileyen bir özellik oldu. Bol aksiyonlu oyunlarda 1 ms tepkike süresi ile standart bir fareye göre fark oldukça yüksek.

SteelSeries Rival Fare Video İnceleme

Çok fazla uzatmadan SteelSeries Rival Mouse ile ilgili söyleyeceğim birkaç şey var hemen onlardan bahsedip sizleri video ve fotoğraflarla başbaşa bırakmak istiyorum :

1- Rival oyuncu faresi, malzeme kalitesi olarak oldukça kaliteli. Hatta şimdiye kadar kullandığım en sağlam görünen fare.

2- Boyutları ufak veya orta düzeyde sayılmaz. Eğer elleriniz normalden küçükse size biraz büyük gelebilir.

3- 2 adet özelleştirilebilir tuş bana yetmez diyorsanız başka çözümlere yönelmenizi öneririm.

4- Beraberinde SteelSeries Engine 3 isimli ücretsiz yazılımı kurmanız gerekiyor. Bu yazılım ile farenizi istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz ve kullanımı çok derece kolay.

SteelSeries Rival Mouse hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.