Ana sayfa İnternet Symantec, Dünyanın En Tehlikeli Casus Yazılımını Tespit Etti

Symantec, Dünyanın En Tehlikeli Casus Yazılımını Tespit Etti

PAYLAŞ

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte gözlerini kişisel bilgilerimize diken bilgisayar korsanları özel bilgilerimizi çalmak için yeni bir casus yazılım daha geliştirdiler. Amerikan güvenlik firması Symantec yaptığı araştırmalar sonunda, dünya üzerindeki en tehlikeli casus yazılımı tespit ettiklerini açıkladı.

Şirketin iddiaları arasında bu virüsün bir devlet tarafından geliştirilebileceği ihtimali olmasından dolayı ortalık bir hayli karışmış durumda. Symantec güvenlik uzmanı Sian John yaptığı açıklamada: “Virüsün oldukça yetenekli kişiler tarafından Batı dünyasındaki bir kuruluş tarafından yapıldığından şüpheleniyoruz” sözlerini kullandı.

Symanteclogo

Symantec firmasının ortaya çıkarttığı virüs olan Regin, ilk bakışta tıpkı bir Keylogger yazılımına benziyor. Yerleştiği sistemin düzenli olarak ekran görüntülerini kopyalayan, şifrelerini kaydeden ve silinmiş dosyaları tekrar geriye getirebilen Regin, işini bitirdikten sonra arkasında herhangi bir iz bırakmadan kaybolabiliyor.

Regin virüsü ile alakalı olarak Symantec, Suudi Arabistan, Rusya ve İrlanda gibi ülkelerin devlet kurumlarının hedef olarak belirlendiği ve bu tarz bir virüsün yalnızca başka devletler tarafından diğer devletlere ait bilgilerin toplanması için üretileceğini açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.